Vali Yazıcı'dan Akseki ziyareti

Vali Yazıcı'dan Akseki ziyareti
Vali Yazıcı'dan Akseki ziyareti

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Akseki ziyaretleri kapsamında Cevizli Mahallesinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
Vali Ersin Yazıcı, Akseki ilçesini ziyaret etti. İlk olarak Akseki Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Yazıcı'yı, Kaymakam Volkan Hülür, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan ve kurum müdürlerinden oluşan heyet karşıladı. Kaymakam Hülür'den ilçe hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, daha sonra Akseki İlçesi Belediye Kültür Salonu'nda Kaymakam Hülür ve kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantıda Akseki'nin eğitim alt yapısı, sosyo - kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler hakkında brifing aldı.
Ardından Cevizli Mahallesindeki kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yazıcı, sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Antalya'nın sahil bölgelerinde deniz turizmi gelişmişken, iç bölgelerde de tarih turizmi ve kültürel turizmin geliştirebileceğini aktaran Vali Yazıcı, “Bölge sırtını Toroslara dayamış, Gidengelmez dağlarının eteğindeki doğal güzelliklere sahip bir yer. Kardelen çiçeğinin anayurdu olan Aksekimizin doğal güzelliklerinin yanı sıra, 150 yıllık tarihi düğmeli evleriyle ve tarihi-kültürel konaklarıyla turistleri cezbeden yapısı kesinlikle çok önemli değerler" dedi. 
Bölgenin geçiş yolu üzerinde olmasının çok büyük avantaj olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Son zamanlarda turizmde, doğal, tarihi ve kültürel yapılar çok fazla ilgi görmeye başladı. Bu konularda oldukça zengin olan bölgemizin kalkınmasında ve gelişmesinde hep birlikte hareket etmeliyiz. Antalya'da her yol turizme çıkıyor. Sahip olduğumuz zenginlikleri değerlendirmeliyiz. Valilik olarak birçoğuna destek olmaya çalışıyoruz. Bölgedeki tarihi-kültürel değerlerimizi birlikte ayağa kaldıracağız" diye konuştu.
Antalya'nın Gazipaşa'dan Kaş'a çok büyük bir şehir olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Şehrimizin her yeri, her köşe bucağı bizim için oldukça kıymetli. Kaş ilçemiz bizim için ne kadar önemliyse Akseki ilçemiz de o kadar önemli. Şehrimizin her yerinin apayrı güzellikleri ve değerleri bulunmakta. Hizmette çok daha iyiye çok daha güzele ulaşmak için çok çalışacağız" dedi.
ŞEHİT AİLESİNE VEFA
1998 yılında Tekirdağ'da görev yaparken şehit olan Piyade Er Kerim Güleryüz'ün Akseki'nin Cevizli mahallesinde bulunan ailesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, şehide Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Devlet olarak her şartta ve durumda ailenin yanlarında olacaklarını belirten Yazıcı, hep birlikte edilen dualardan sonra şehit ailesi ve yakınlarıyla sohbet etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS