Vali Yazıcı'dan DÖSİAD'a 'karakol' teşekkürü

Vali Yazıcı'dan DÖSİAD'a 'karakol' teşekkürü
Vali Yazıcı'dan DÖSİAD'a 'karakol' teşekkürü

 

ANTALYA,(DHA) - ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Döşemealtı Sanayici ve İş Adamları Derneği (DÖSİAD) tarafından yaptırılan, Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı binasını ziyaret etti. DÖSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer'e teşekkür plaketi takdim eden Vali Yazıcı, "Antalya'mızın güvenliği noktasında şehrin dinamikleriyle ortak çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Vali Yazıcı, DÖSİAD tarafından yaptırılan, Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı binasını ziyaret etti. Döşemealtı ilçesinde bulunan ve 21 Eylül tarihinde faaliyete geçen Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı binası, 120 metrekare kapalı alan üzerine yaptırıldı. Nöbet kulübesi, ifade odası, yemek salonu, santral, idari işler ofisi ve dinlenme salonunun bulunduğu karakol binası iki hafta önce hizmet vermeye başladı. Vali Yazıcı, jandarma karakolunu Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Komutanı Yarbay Murat Sezgin ve beraberindeki heyet ile gezdi.

Vali Yazıcı, karakolun yapımından dolayı DÖSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer'e teşekkür plaketi takdim etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Sorumluluk sahasında 4 mahalle bulunan ve 24 saat kontrol yapılan Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı'nın Antalya'ya yakışan güzel bir bina olduğuna değinen Vali Yazıcı, "Antalya'mızın güvenliği noktasında şehrin dinamikleriyle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Turizmin başkenti Antalya'mızın güvenliğini arttırmak için çalışmalarımız devam edecek. 12 ay boyunca yerli ve yabancı misafirlerin ziyaret ettiği turizmin başkenti Antalya'mızın giriş ve çıkış noktalarında denetimlerimiz aralıksız devam ediyor. Bugün de yeni yapılan, fakat pandemiden dolayı açılışını gerçekleştiremediğimiz Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyaret ettik. Karakolumuz, şehrimizin giriş noktasında oldukça dikkat çeken ve önemli yerde. Ben güvenlik kuvvetlerimiz adına karakolumuzun yapımında emeği geçen DÖSİAD üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Törenin ardından Kovanlık Jandarma Trafik Kontrol Noktası'nda denetimde bulunan Vali Ersin Yazıcı, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını ve trafikte dikkat olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Tatil için Antalya'ya gelen bir sürücüyü durduran Vali Yazıcı, yolcunun kemerlerini kontrol ederek araç içinde bulunan çocukla sohbet etti. Vali Yazıcı, "Bu kırmızı düdüğü sana veriyorum. Baban kırmızı ışıkta geçerse, seyahat halindeyken telefonla konuşursa ve yayaya öncelik vermezse onu hemen bu düdükle uyarıyorsun. Artık sen bir çeşit fahri polis oldun" şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARA İKRAMDA BULUNDU

Vali Yazıcı, Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı uygulama noktasındaki denetimlerin ardından Kovanlık Camisi'ne geçti. Cuma namazı sonrası şehitler için İl Jandarma Komutanlığı tarafından verilen ikramlıklar vatandaşlara dağıtıldı. Vali Yazıcı, ikram sırasında vatandaşlarla sohbet etti, "Bayrağı ve kutsal değerleri uğruna canını feda eden tüm şehitlerimiz için vatandaşlarımıza ikramda bulunduk. Rabbim Aziz Milletimizin evlatlarından razı olsun" dedi.

 

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS