Yeni dönemde sınıflar ikiye bölünecek

Yeni dönemde sınıflar ikiye bölünecek
Yeni dönemde sınıflar ikiye bölünecek

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - YENİ eğitim ve öğretim yılı 21 Eylül Pazartesi günü anaokulu ve ilkokul öğrencileriyle yüz yüze eğitime başlıyor. Antalya'da 475 bin öğrenci olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, sınıfların ikiye bölüneceği, bir veya ikişer gün arayla haftada bir gün şeklinde derslerin yapılacağını açıkladı.

Antalya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da yaptığı açıklamaya göre, okullarda yüz yüze eğitim-öğretimin 21 Eylül Pazartesi günü başlayacağını açıkladı. 21-25 Eylül tarihleri arasındaki ilk hafta anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin ders başı yapacağını belirten Hüseyin Er, koronavirüs gölgesinde planlanan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Antalya'daki öğrenci, öğretmen ve okul sayıları ile koronavirüs tedbirleri ve yüz yüze eğitimle ilgili planlanan uygulamalar hakkında bilgi verdi.

475 BİN ÖĞRENCİ

Antalya'da bu yılki öğrenci sayısının 475 bin, öğretmen sayısının ise 34 bin olduğunu belirten Hüseyin Er, toplam okul sayısının 1727, olduğunu kaydetti. 21 Eylül'de okula alışmaları amacıyla 28 bini anaokulu, 36 bini birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitimde ders başı yapacağını söyleyen Er, “Antalya olarak eğitim- öğretime hazırız. Covid-19 tedbirlerini tam olarak tüm okullarımızda aldık ve maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uyacağız" dedi.

'ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİK'

Koronavirüs nedeniyle geçen dönemin ikinci yarısının bir bölümü ve ardından başlayan yaz tatili süreci nedeniyle uzun süredir öğrencilerden ayrı kaldıklarına işaret eden Hüseyin Er, “Öğrencilerimizi çok özledik. Onların da bizleri ve okullarını özlediklerini düşünüyorum. 21 Eylül Pazartesi günü itibarıyla tüm velilerimizle onların heyecanına ortak olacağız" diye konuştu.

HÜR TÜRLÜ AYRINTI PLANLANDI

Yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı, sağlıklı ve başarılı bir yıl olması dileğinde bulunan Er, “Bu zor süreçte tüm eğitim camiası olarak çocuklarımız ve ailelerin yanındayız. Sayın valimizin başkanlığında başarılı bir eğitim ve öğretim yılı için her türlü ayrıntı düşünüldü ve planlandı. Pazartesi gününü büyük bir heyecanla bekliyoruz" dedi.

SINIFLAR İKİYE BÖLÜNECEK

Covid-19 tedbirleri hakkında da bilgi veren Er, tüm sınıfların ikiye bölündüğü ve birinci hafta anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin birer gün okula geleceklerini kaydetti. Er, “Örneğin sınıf 30 kişi ise 15'er kişi olarak ayrılacak. Birer veya ikişer gün arayla 15'er kişi olarak dersler yapılacak. Derslik sorunumuz da yok. Her ihtimali düşündük ve tedbiri aldık" şeklinde konuştu.

HAFTADA BİR GÜN DERS

İki ve üçüncü haftalarda ise diğer sınıfların yine ikiye bölünmüş ve haftada bir gün şeklinde ders başı yapacaklarını belirten Er, “Bir gün veya ikişer günlük aralarla ilgili düzenlemeleri ise okulların kendisine bıraktık. Mümkün olduğunca seyreltilmiş sınıflar şeklinde olacak. Sonraki süreçle ilgili ise Bakanlık kararına göre devam edilecek" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS