Yıldız: Antalya için özel çözüm önerileri bekliyoruz

Yıldız: Antalya için özel çözüm önerileri bekliyoruz
Yıldız: Antalya için özel çözüm önerileri bekliyoruz

 

Aslı DURAN/ANTALYA, (DHA)- ANTALYA İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız, koronavirüs vaka risk haritasının renklere göre ayrılarak yeni tebdirlerin alınmasının ardından, ekonomik anlamda etkilenen illerin risk haritaları çıkartılarak, yeni tedbir ve önlemlerin alınması gerektiğini söyledi. Yıldız, pandemi nedeniyle en çok etkilenen iller arasında yer alan tarım ve turizm kenti Antalya için özel çözüm önerileri beklediklerini açıkladı.

ANTİAD Başkanı Ferhat Yıldız, Antalya'daki iş insanlarıyla bir araya geldiklerini, sorunlarını dinleyip çözüm önerilerinde bulunduklarını anlattı. Koronavirüs nedeniyle turizm kenti Antalya'nın çok etkilendiğini, bunun da ekonomide çeşitli kayıplara yol açtığını aktardı. Koronavirüsle mücadele kapsamında vaka risk haritasının renklere göre dağıtılıp tedbirlerin alındığını aktaran Yıldız, ekonomide de tüm iller için risk haritalarının renklendirilmesi gerektiğini, koronavirüsten en çok etkilenen iller için ayrıcalıklı tedbir paketlerinin gündeme getirilmesi gerektiğini vurguladı.

ANTALYA'NIN AŞILANMASI TANITIM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Tarım ve turizmin başkenti Antalya için pandemiden çıkış haritası çizilmesinin önemli olduğunu anlatan Ferhat Yıldız, sadece turizm sektörü çalışanlarının değil, kent genelindeki kişilerin öncelikli olarak aşılanması gerektiğini söyledi. Yıldız, “Bütün Antalya'nın ivedilikle aşılanmasının, turizm ve tarım sektörüne çok olumlu yansımaları olacağını düşünüyoruz. Turizmdeki insanlar şehrin içerisinde, hayatın içerisinde. Bu yüzden Antalya'nın aşılanmasının Türkiye'nin dış ülkelere tanıtımı açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

'ANTALYA'YA ÖZEL DESTEK VERİLMESİNİ İSTİYORUZ'

Antalya'nın pandemiden en çok etkilenen iller arasında yer aldığına değinen Ferhat Yıldız, “Pandemi nedeniyle uçak seferlerinin kalkmasıyla insanlar seyahat ve tatil yapamadıkları için Antalya da turizme dayalı bir şehir olduğu için bundan çok negatif etkilendi. Dolayısıyla biz Antalya'ya özgü, Antalya'da çalışan iş insanlarının sorunlarını çözücü, Antalya'ya özel çözüm önerileri bekliyoruz. Kısa çalışma ödeneğinin Antalya için 31 Aralık'a kadar devam etmesi, Antalya'daki firmalara özel faiz avantajları ve vergi indirimleri talep ediyoruz. Antalya esnafının bu sıkıntıdan kurtulması 2022 yılını bulacak. Dolayısıyla hükümetimizden bu konuda Antalya'ya özel bir destek vermesini istiyoruz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS