AK Partili Hamza Dağ, "Belediyelere HDP'lileri sokacaklar"

AK Partili Hamza Dağ, "Belediyelere HDP'lileri sokacaklar"
AK Partili Hamza Dağ, "Belediyelere HDP'lileri sokacaklar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Aydın'da Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş'ın proje tanıtım toplantısında yatığı konuşmada, "Sadece CHP ile yarışmıyoruz. İttifakla yarışıyoruz. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı bir ittifak var. Belediyelere HDP'lileri sokacaklar" dedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş, Adnan Menderes Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlediği toplantıda projelerini tanıttı. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da katıldı.

Mustafa Savaş için destek isteyen Dağ, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu, "Yerelde iktidar olabilirsiniz ama yarışta bunu kullanmaya hakkınız yok. Şehrin tamamında duvar ve billboardlarda resimler gösterilerek 5 yıl boyunca yapılan şahsi reklamlar kul hakkına girer. Art niyetli ve doğru olmayan bir yöntemdir. Nerede olursa olsun AK Parti veya MHP'li bir başkanın belediye bütçesini kullanarak reklam yapmaması için 1 Nisan'da kanun teklifi vereceğim. Belediye bütçesinden yetim ve garibandan toplanan parayla kendi şahsi reklamını yapmak vicdana sığmaz" dedi.

"31 Mart akşamı tüm Türkiye, Aydın ve İzmir'i konuştuğu gibi dünyanın gözü de buraya dönecektir" diyen Dağ, şöyle devam etti:

"Bugün adayımız önümüzdeki 5 yıl içinde gönüllere girme ve Aydın için yapacaklarını anlatacak. Bu seçime diğer seçimlerden farklı bir şekilde gidiyoruz. Bundan önceki yerel seçimlerin tamamında adaylar çıkartılır, vatandaş oy verir ve en çok oy alan seçilirdi. Bu sefer ittifaklar var. Sadece CHP ile yarışmıyoruz. İttifakla yarışıyoruz. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı bir ittifak var. Belediyelere HDP'lileri sokacaklar."

Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS