Numan'ın yüzünü güldüren seferberlik

Numan'ın yüzünü güldüren seferberlik
Numan'ın yüzünü güldüren seferberlik

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, bedensel engelli Numan Oğuz için seferber olan okul idaresi, öğrenciler ve veliler, el ele vererek akülü tekerlekli sandalye aldı. Alınan araç, mini törenle Oğuz'a teslim edildi.


Kuşadası Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi bedensel engelli Numan Oğuz'a akülü tekerlekli sandalye temin etmek için Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yönetimi, öğrenci ve velileri seferber oldu. 'Biz hep birlikte biziz' adlı proje başlatılarak, akülü tekerlekli sandalye alındı. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ile velilerin katıldığı mini bir törenle, akülü tekerlekli sandalye Numan Oğuz'a teslim edildi. Daha önce evde eğitim aldığını, bu yıl lise 1'nci sınıftan itibaren okula gitmeye başladığını belirten Oğuz, okula rahatlıkla gidip geleceği için çok mutlu olduğunu ifade etti.


Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuncer Cünlü, evrensel bir değer olan yardımseverliğin öğrencilerinin kişiliğinde kalıcı kılmak amacıyla çalışmayı yaptıklarını belirterek, "Öğrencilerimizi yardımlaşma konusunda bilinçlendirmek, bir gencimizin ise ihtiyacını karşılayarak desteksiz bir yaşam kazanmasını sağlamak amacıyla 'Biz hep birlikte Biziz' adında proje başlattık. Bu projeye tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri maddi ve manevi katkıda bulundular. Aldığımız akülü tekerlekli sandalye genç kardeşimizin ihtiyacını gidermesine yardımcı olurken, öğrencilerimizde bu davranışlarını yaşamları boyunca sürdürürler, umudundayım" dedi.


Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA) 


 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS