{$ day.Temps.HighTemp $} °

9. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nazilli'de yapıldı

9. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nazilli'de yapıldı
9. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nazilli'de yapıldı

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde bisiklet kullanımını özendirmek ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için 9. kez toplanan kadınlar, şık kıyafetler giyerek Nazilli Belediyesi sponsorluğunda kentin dört bir yanında bisiklet turu yaptı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 9. kez bir araya gelen kadınlar, bisiklet kullanımını özendirmek ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için
Nazilli Belediyesi sponsorluğunda pedal çevirdi. Nazilli'de düzenlenen bisiklet turuyla ilgili açıklamalarda bulunan beden eğitimi öğretmeni Gülşah Türkar, "Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'na gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyoruz. Tur, 2013 yılında İzmir'de Sema Gür'ün girişimleri ile bisiklete binen bir grup gönüllü kadının desteği ile başladı. 5 yıl içerisinde büyüyen bu etkinlik, Türkiye'de diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların da dikkatini çekti. Turumuz bu yıl yaklaşık 155 şehirde eş zamanlı olarak yine gönüllü kadınlar tarafından yapılıyor. Gururluyuz" dedi.

'EGZOZ KOKUSUNA KARŞI PARFÜM KOKUSU'

Bisiklet ile ulaşım sağlandığında çevre kirliliğinin büyük ölçüde önüne geçilebileceğine dikkat çeken Türkar, "Bisiklet yoğun kent trafiğine çözüm olabilir. Biz de dünyanın birçok yerindeki hem cinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimiz ile yollara çıktık. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılan 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü'ne vurgu yapmak için toplandık. Dünyanın birçok ülkesinde yapılan etkinlikler zincirine Türkiye'de İzmirli kadınlarımız yıllardır öncülük etmektedir. Biz de Nazilli'de bisiklete binen kadınlar olarak motorlu taşıtların olmadığı yollarda, bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek için buradayız. 'Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın eşi Aslı Özcan da, "Kadınlarımız her zaman çok yönlüdür. Aynı anda birçok işi yapabilme kapasitesine sahip olduklarından süsleniriz, sporumuzu da yaparız, çocuğumuza ve evimize de bakarız. Bu anlamda bugün burada hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hem kadınların gücünü göstermek hem de doğamızı korumak adına yapılmış bir etkinliğin parçası olmaktan onur duyuyorum" diye konuştu.

Belediye Meydanı'ndan başlayan ve Dallıca Köprüsü'ne kadar devam eden tura erkekler de destek verdi.

Murat GÜRKAN / NAZİLLİ, (AYDIN), (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS