Ticari taksiler sıkı takibe alındı

Ticari taksiler sıkı takibe alındı
Ticari taksiler sıkı takibe alındı

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen ve taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın hatırlatılmasının ardından Aydın'da ticari taksiler takibe alınarak denetimler sıklaştırıldı.
 

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimde, ticari taksi şoförlerine, yolculara ve taksi duraklarına güvenli seyahat amaçlı bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Efeler ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ticari taksilere yönelik trafik denetimi yaptı. Gerçekleşen denetimlerde trafik polisleri, ticari taksi şoförlerinin belgelerini ve emniyet kemerlerinin takılı olup olmadığını kontrol etti. Taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu broşürlerde şoförlere araç içerisinde yolcuların da görebileceği yere asılması için dağıtıldı.

'DENETİMLERLE ÜZERİMİZDEKİ KÖTÜ İMAJ SİLİNİR'

Denetimde durdurulan bir taksinin şoförü olan Mustafa Güre denetimlerin sıklıkla yapılmasını isterken, "Yaşanan olumsuzluklar bizleri de etkiliyor. Olması gereken denetimler bunlar. Bütün olumsuzlukların ortadan kaldırılması için yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bizler taksiciler olarak vatandaşın hizmetinde olan insanlarız. Negatif ve pozitif insanlarla da çalışıyoruz. Her şeye rağmen iyi bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de olumsuz hareketleri olan insanlar mevcut. İnşallah denetimler bu şekilde devam eder ve bizlerin üzerinde bulunan kötü imaj da bu vesile ile kalkmış olur" dedi.

'DENETİMLERDEN MEMNUNUZ'

Hamit Çolak isimli taksi şoförü ise "Bu tarz denetimler taksiciler hakkında yaratılan kötü intibayı da yok eder. Kuralların olması hem biz şoförler hem de yolcular açısından da çok güzel bir şey. Yolcuların aklında da soru işareti kalmaz. Yapılması gereken bir uygulamaydı, geç bile kalındı. Daha önceden başlasaydı daha iyi olurdu" diye konuşurken, şoför Selim Saygı da "Taksiciler olarak uygulamalardan çok memnunuz. Devamlı yapılması gerekiyor. Hem vatandaşlarımız hem de bizim için daha iyi olur. Biz her zaman yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. Takside yolcu olarak bulunan Mert Doğan ismindeki vatandaş ise, "Bu denetimler toplumun can ve mal güvenliğini sağlamak açısından daha sık yapılması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Cemal YILDIRIM / AYDIN, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS