Edremit Belediyesi Aşevi'nden, ihtiyaç sahiplerine yemek

Edremit Belediyesi Aşevi'nden, ihtiyaç sahiplerine yemek
Edremit Belediyesi Aşevi'nden, ihtiyaç sahiplerine yemek

BALIKESİR'in Edremit ilçesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara her gün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.


Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla tespit edilen, yalnız yaşayan yaşlılara, yalnız yaşayan engellilere, yemek yapma imkanı olmayan vatandaşlara Edremit Belediyesi Aşevi tarafından her gün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Hazırlanan 3 çeşit sıcak yemek, tespit edilen ailelerinin adreslerine belediye ekipleri tarafından götürülüyor. Yılın 12 ayı her gün yapılan yardım, şuan 180 eve giriyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan,”Sosyal belediyecilik ile ilgili çalışmalara ağırlık vereceklerini belirterek, "Toplumdaki dayanışmayı arttırmak ve her zaman vatandaşlarımızın yanında olmak bizim en önemli görevimiz. Bu doğrultuda, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına çalışmalarımıza ciddi bir hız kazandıracağız. Diğer yandan, Edremit Belediyesi Aşevi’ne gıda yardımları da sürekli geliyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, yardımlarının ulaştığı yerden emin bir şekilde kuru gıda ve canlı hayvan bağışında bulunabiliyorlar. Gizlilik ilkesi içerisinde, hem yardım veren hem de yardım alan vatandaşların kimlikleri kesinlikle gizli tutuluyor” dedi.


Fatih Emrah ERDOĞAN/EDREMİT(Balıkesir), (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS