Edremit’te TÜBİTAK finalistleri ödüllendirildi

Edremit’te TÜBİTAK finalistleri ödüllendirildi
Edremit’te TÜBİTAK finalistleri ödüllendirildi

BALIKESİR’in Edremit ilçesinde, 13'üncü TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç tarafından ödüllendirildi.


13'üncü TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Finali sonuçları açıklandı. Edremit’in 5 ortaokulundan 9 projenin katıldığı bölge finalinde, teknolojik tasarım alanında 2 proje birinci oldu. Yazılım ve tarih alanında birer proje ise üçüncülük elde etti. Edremit’ten 4 öğrenci Elazığ’da düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.


Teknolojik tasarım alanında iki farklı projeyle birinci olan 75'inci Yıl Ortaokulu öğrencileri Ceylin Gezer, Hikmet Efe Canikli, Azra Sert ve Ece Yağcı, yazılım alanında üçüncü olan Sude Nur Celayir ve Elif Kutlu danışman öğretmen Mehmet Horozoğlu ve okul müdürü Muharrem Yenigün ile birlikte, tarih alanında üçüncü olan Dokuz Eylül Ortaokulu öğrencisi Buket Elmas ise, danışman öğretmen Miray Kartal ve okul müdürü Suat Özdağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç'u ziyaret etti. Koç, danışman öğretmen Mehmet Horozoğlu ile Miray Kartal’a plaket takdim etti. Dereceye giren tüm öğrencilere teşekkür belgesi verdi. TÜBİTAK birincilerini altın ile ödüllendirdi.


Törende konuşan Koç, “Türkiye finaline katılmaya hak kazanan öğrencilerimizin Balıkesir’imizi ve ilçemizi en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum. Okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Türkiye finaline katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.


Abdulkadir AYDINIŞIK/EDREMİT (Balıkesir), (DHA)Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS