‘Bremen Mızıkıcaları’ Balıkesirli miniklerle buluştu

‘Bremen Mızıkıcaları’ Balıkesirli miniklerle buluştu
‘Bremen Mızıkıcaları’ Balıkesirli miniklerle buluştu

BALIKESİR, (DHA)- Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin kırsal bölgesinde yaşayan çocukları “Bremen Mızıkacıları” adlı oyunla buluşturdu. Balıkesirli miniklerin ilgiyle takip ettiği ve beğenisini kazandığı oyun, Balya ve Bigadiç’te sahnelendi.


Kırsal mahallelerde yaşayan çocukları tiyatroyla tanıştırmayı ve onlarda tiyatro kültürü oluşturmayı hedefleyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Grimm Kardeşler’in “Bremen Mızıkacıları” adlı meşhur masalını tiyatro sahnesinde çocuklarla buluşturdu. Balyalı minikler, Balya Çok Amaçlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda, Bigadiçli çocuklar ise Bigadiç'te bir kafede üçer seans halinde tek perdelik olarak sergilenen “Bremen Mızıkacıları”nı izleme şansı yakaladı. Yaklaşık 45 dakika süren oyunun müzikli ve danslı içeriği çocukların beğenisini kazandı.


ZORLUKLARLA MÜCADELE EDEBİLMENİN EĞLENCELİ YOLU


Sahiplerinin artık yaşlandıkları için işe yaramadıkları düşüncesiyle evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedinin yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayaliyle Bremen’e doğru yola çıkışını ve zorluklarla mücadelesini aktaran eğlenceli oyunda ‘Tiyatro Mask’ oyuncuları sahne aldı.


ÇOCUKLAR ÖĞRETİCİ OYUNLARLA BULUŞMAYA DEVAM EDECEK


“Bremen Mızıkacıları” oyununda; grup bilincini geliştirmenin ve birlik olunca her şeyin üstesinden gelinebileceğini öğrenen minik tiyatro severler, Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından öğretici oyunlarla buluşturulmaya devam edecek.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS