hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  4 gün 170 kilometre pedal çevirerek Bartın’ı gezecekler

  4 gün 170 kilometre pedal çevirerek Bartın’ı gezecekler
  expand

  4 gün 170 kilometre pedal çevirerek Bartın’ı gezecekler

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayhan ACAR/AMASRA (Bartın),(DHA)-BARTIN’ın Amasra ilçesinde düzenlenen 7’nci Bartın Bisiklet Festivali’ne katılanlar 4 gün boyunca 170 kilometre boyunca pedal çevrirek tarihi ve turistik yerleri gezecek.

  Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği'nin Amasra Belediyesi ve sponsorlar desteğinde bu yıl 7'ncisini düzenlediği festival, bugün başladı. Festivale 30 ilden 140 kişi katıldı. Festivalin başlangıcı için sabah Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıldı. Festivalin ilk gününde bisikletliler, Amasra ilçesine bağlı Çakraz tatil beldesini gezmek için hareket etti. 4 gün sürecek festivalde bisiklet tutkunları toplam 170 kilometre yol kat ederek, etapları tamamlamış olacak.

  Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Artar, festivale yoğun katılımın olduğunu belirterek, "Bu yıl 7'ncisi düzenlediğimiz festivalin ana kamp merkezi Amasra olacak. 30 ilden 140 bisikletli arkadaşımız festivalimize katıldı. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgemizde belirlediği bisiklet rotalarını takip ederek, gezi düzenleyeceğiz. Toplamda 170 kilometre yol kat etmiş olacağız. Bu sayede kentimizin tüm güzelliklerini bisikletseverlere göstermiş olacağız” dedi.

  Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ise festivalin ilçede yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu, belediye olarak bütün desteği verdiklerini ifade etti. (DHA)
  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow