hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bartın'da ulaşımı rahatlatacak yol tamamlandı

  Bartında ulaşımı rahatlatacak yol tamamlandı
  expand

  Bartın'da ulaşımı rahatlatacak yol tamamlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayhan ACAR/KURUCAŞİLE (Bartın), (DHA)- KARADENİZ sahil yolunun devamı niteliğindeki Bartın-Kurucaşile yolunun Göçgündemirci-Karaman köyü arasında 2 tüp tünel, 1 viyadük ile 5 köprünün bulunduğu 8 kilometrelik yol tamamlanarak, önümüzdeki günlerde ulaşıma açılacak.
  Bartın ile Kurucaşile ilçesi arasındaki Göçgündemirci ile Karaman köyleri arasında bin 600 metre uzunluğundaki Cumayanı tüneli ile 2 bin 350 metre uzunlundaki Dizlermezeci tüneli ve 1 viyadük ile 5 köprünün yapımı tamamlandı. 8 kilometrelik bölüm haziran ayının ilk haftasında trafiğe açılacak. Karaman-Tekkeönü arasındaki 4 bin 600 metre uzunluğundaki ‘T4’ tüneli ile Tekkeönü-Kurucaşile arasındaki 3 bin 100 metre uzunluğundaki ‘T5’ tünelinde çalışmalar devam ediyor. Yolun tamamlanmasıyla 60 kilometrelik Bartın-Kurucaşile arasındaki yol 45 kilometreye düşürülerek, yaklaşık 1,5 saat süren mesafesinin 30 dakika düşeceği bildirildi.
  'SÜRÜCÜLER YOL SAYESİNDE ÇOK RAHATLAYACAK'
  Yolun tamamlandığı noktadaki Meydan Köyü Muhtarı Sefer Demir, “Eski yolumuz çok dik yamaçlarla ve virajlarla doludur. Özellikle kış aylarında yollarda kaldık, yani çok çile çektik. Yol şu anda duble yol olarak bize kadar ulaştı. Yolun açılacak olması bizi çok mutlu ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow