Bilecik’te huzurevi sakinleri sporla buluştu

Bilecik’te huzurevi sakinleri sporla buluştu
Bilecik’te huzurevi sakinleri sporla buluştu

BİLECİK,(DHA)- BİLECİK Belediyesi tarafından Avrupa Hareket Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde huzurevi sakinleri, uzman eğitmenler eşliğinde spor yaptı.


Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, erişilmesi zor gruplar için etkinliklerde yer almak üzere Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliğinde etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bilecik Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte uzman eğitmenler tarafından yaşlılarla birlikte ısınma hareketleri yapıldıktan sonra sportif aktiviteler gerçekleştirildi. Daha sonra ise yaşlılar ve eğitmenler müzik eşliğinde oyunlar oynadı. Huzurevi sakinleri etkinlikler kapsamında ayrıca 4 gün boyunca Bilecik Belediyesi’ne bağlı kadın spor ve yaşam merkezlerindeki sportif aktivitelere katılıyor.


Avrupa Hareket Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, insanlara hareket getirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “Avrupa’da 100 milyon insan hareketliliğini sağlamak. Sizler de büyüklerimiz olarak gençlerimize örnek oluyorsunuz ve tüm Avrupa bu anlamda bizleri takip ediyor. Bu anlamda bizlere bu imkanları sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile bizimle bu etkinlikte paydaş olan bütün kurum yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS