hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  El sanatları kursuna katılan kadınlar hünerlerini sergiledi

  El sanatları kursuna katılan kadınlar hünerlerini sergiledi
  expand

  El sanatları kursuna katılan kadınlar hünerlerini sergiledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Salih BEŞKARDEŞ/ADİLCEVAZ(Bitlis), (DHA)-BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde kadın kursiyerler tarafından yapılan el sanatları için yılsonu sergisi düzenlendi.

  Adilcevaz Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından açılan yıl sonu sergisinde el sanatları kursuna katılan kadınlar, yıl boyunca büyük emek vererek hazırladıkları ürünlerini sergiledi. Açılan sergide, kursiyerler tarafından yapılan el sanatları, modern kanaviçe, tel kırma, filografi, giyim, ahşap boyama, hat ve resim sanatı başta olmak üzere birçok ürün vatandaşların beğenisine sunuldu.

  Adilcevaz Havuzlu Park’ta düzenlenen serginin açılışına Adilcevaz Kaymakamı İsmail Demir, Belediye Başkanvekili Alparslan Nacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bekir Tutay, İlçe Emniyet Müdürü Attila Kuşçu, Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Yaralı, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adilcevaz Kaymakamı İsmail Demir, kursiyerlerin güzel eserler ortaya çıkardıklarını ifade ederek, "Aile destek merkezleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde özellikle kadınlara yönelik destek ve yardımların yanı sıra mesleki ve kişisel yönden gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Gelişmiş ülkeler, eşit ve adil hizmet götürürken aynı zamanda kadınlara yönelik projelere de ciddi destek vermektedir. Bu tür projeler sayesinde kadınlarımız, sosyal entegrasyonu sağlam güzel projeler ortaya çıkarmaktadırlar. İlçemizde aile destek merkezi bu yıl birçok kursta 400’e yakın kursiyere eğitim vermektedir. Buradaki kurslarda kursiyerlerimizin güzel eserler ortaya çıkardıklarını gördük. Kadınlarımızın yapmış oldukları bu çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu tür kurslarımızın artarak devamını diliyorum” dedi.

  Sergi programına katılan ilçe protokolü ve vatandaşlar açılışın ardından kursiyerler tarafından hazırlanan ürünleri inceleyerek, usta öğretici ve kursiyerlerden bilgi aldı. (DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow