hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bitlis'te 2 bin 390 üniversite öğrencisi ,mezuniyet sevinci yaşadı

  Bitliste 2 bin 390 üniversite öğrencisi ,mezuniyet sevinci yaşadı
  expand

  Bitlis'te 2 bin 390 üniversite öğrencisi ,mezuniyet sevinci yaşadı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, (DHA)- BİTLİS Eren Üniversitesi'nde (BEÜ) 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi.

  Bitlis Eren Üniversitesi Rahva yerleşkesindeki futbol sahasında gerçekleştirilen mezuniyet törenine Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, Bitlis Belediye Başkan Vekili Çiğdem Ula, Ak Parti İl Başkanı Av. Kadir Köstekçi, öğretim üyeleri, kurum amirleri, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, öğrenci ve velileri katıldı.

  Mezun olan öğrenciler tarafından düzenlenen kortej yürüyüşünde öğrenciler Filistin bayrakları açtı. Öğrencilerin yerlerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile program başladı. Törende konuşan Bitlis Valisi Karaömeroğlu, mezun olan öğrencileri ve onlara destek veren velilerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bugün mezuniyet coşkusu yaşayan sevgili gençler, olduğunuz her yerde hiçbir ayrım gözetmeden herkesi aynı sevgiyle, aynı insani duygularla kucaklamalısınız. Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, değişmesine ve medeniyet hedeflerine kararlı adımlarla ulaşmasına katkı sağlayacaksınız. Bu ülkenin sizden çok fazla beklentisi olduğunu unutmamalısınız. Sizlere güvenimiz tamdır. Eren ailesinin destekleriyle kurulan ve büyüyen Bitlis Eren Üniversitesi henüz genç bir üniversite olmasına rağmen gerek akademik, gerekse bilime katkı sağlayacak onlarca çalışmayla kendisini ispat etmiş; durağan değil, gelişimini sürdüren, bilgi üreten önemli bir eğitim yuvası haline gelmiştir. Bu bağlamda bizlerin, üzerinde yaşadığımız bu topraklara, bizden hizmet isteyen ve yardım eli bekleyen coğrafyamıza derman olmak gibi bir mecburiyetimiz vardır."

  Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necmettin Elmastaş ise, Filistinde yaşanan acıyı ve zulmü kınayarak, yaşanan katliamları bir an önce son bulmasını istedi. Elmastaş , Bitlis Eren Üniversitesi'nin kurulduğu günden bugüne kadar 24 bini aşkın mezun verdiğini, bu yıl da 2 bin 390 öğrenciyi daha mezun verdiklerini ifade etti.

  Yapılan konuşmaların ardından mezun olan başarılı öğrencilerin belgeleri verildi. Öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadı. Törende çalınan müzik ve söylenen şarkılar eşliğinde öğrenciler eğlendi. (DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow