Bucak'ta Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın etkinliği

Bucak'ta Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın etkinliği
Bucak'ta Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın etkinliği

 


Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' farkındalık etkinliği Burdur'un Bucak ilçesinde de yapıldı.


Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' etkinliği Bucak'ta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önündeki yaya geçidinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Kaymakam Erol Tanrıkulu, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Kaymakam Erol Tanrıkulu, "2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' farkındalık yılı olarak ilan edilmiştir. Bugün ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan farkındalık programını hayata geçirmiş olduk. 'Yaya geçitlerinin nöbetçisiyiz' sloganıyla farkındalık yaratmış oluyoruz" dedi.


Daha sonra programa katılanlar ve öğrenciler yaya geçidinden okula geçti. İlçedeki tüm yaya geçitlerine birer polis memuru görevlendirilerek etkinlik yapıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS