Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılacak

Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılacak
Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılacak

 


Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- BURDUR'un Bucak ilçesindeki Seferyitiği Mağarası'nın turizme kazandırılması için çalışmalar sürüyor.


Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Seferyitiği Mağarası'nın giriş kısımdaki yaklaşık 40-50 metrelik bölüm geçici olarak ışıklandırılıp, mağaranın tanıtımı ve ön bilgi için fotoğraf ve video çekimi yapıldı.


Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, "İlçemizde yıllardan bu tarafa hep dile getirilen, hiçbir çalışma yapılmayan Seferyitiği Mağarası girenler tarafından harika sarkıt ve dikitlerin bulunduğu iddia ediliyor. Mağara hakkında bilgi edinebilmek için itfaiyemiz öncülüğünde mağarada fotoğraf ve video görüntüleri alındı. Bu fotoğraf ve videolar girişin ilk 40-50 metresinde böyle ise ilerleyen bölümlerinde mağara görünümünün en güzel görüntülerini elde etmiş olacağız. İddia ve varsayımlara göre Seferyitiği Mağarası iki kola ayrıldığı, bir kolunun tarihi İncirhan'a kadar indiği söyleniyor. Profesyonelce incelenmesi halinde Türkiye'nin en büyük mağaralarından birinin turizme kavuşturulacağını bekliyoruz" dedi.


Seferyitiği Mağarası'nın iki kola ayrıldığı ve uzunluğunun 274 metreyi bulduğu söyleniyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS