Burdur İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Burdur İl Koordinasyon Kurulu toplandı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu toplandı

 


Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR İl Koordinasyon Kurulu'nun 2020 yılı ilk toplantısı, Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.


Müze Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Şıldak, 2020 yılını da 2019'da olduğu gibi dolu dolu geçireceklerini belirtti. Vali Şıldak, Burdur'da 2019 yılında kentte yürütülen 282 projenin toplam bedelinin 5 milyar 927 milyon 912 bin lira olduğunu söyledi.


Şıldak, "Önceki yıllarda yapılan harcama 490 milyon lira civarında olup, 282 projeye ayrılan ödenek miktarı 442 milyon TL. Bu ödeneğin 392 milyon lirası harcanmış olup, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 89’dur" dedi.


Yerel yönetim yatırımlarında ise 42 proje olduğunu söyleyen Vali Şıldak, "Proje bedelleri toplamı yaklaşık 100 milyon TL, önceki yıllar harcaması 10 milyon TL, 2019 yılında 42 projeye ayrılan ödenek ise 89 milyon civarında. Bu rakamın 62 milyon lirasının harcandığını görmekteyiz" dedi.


Vali Şıldak'ın konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri, Burdur'da devam eden yatırımlarla ilgili sunum yaptı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS