Burdur Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hizmete girdi

Burdur Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hizmete girdi
Burdur Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hizmete girdi

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) -

BURDUR'da yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu düzenlenen Okullararası Yüzme Müsabakaları ile resmen hizmete girdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan 6 kulvarlı, 600 seyirci kapasiteli ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılabileceği standartlardaki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda ilk resmi müsabakalar yapıldı. Okullararası Yüzme Müsabakaları'nda yüzücüler minikler, küçükler ve yıldızlar kategorisinde serbest, sırt üstü, kelebek ve kurbağalama stillerinde yarıştı.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Kültür Sağlık Daire Başkanı Mehmet Şimşek, antrenörler ve hakemler tarafından verildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, düzenlenen yarışmalarla havuzun resmen hizmete girdiğini belirterek, "Bundan sonraki süreçte bakanlığımızın Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında öğrencilerimiz sabah ve öğleden sonra olmak üzere burada yüzmeye devam edecek. Yüzme havuzumuz 25 metre, 6 kulvarlı ve 2 metre derinliğinde. Ayrıca çocuklar için 60 santim, 90 santim ve 120 santimlik derinliklere sahip olan havuzlar da mevcut. Havuzumuzda bugünden itibaren resmi müsabakalar başladı. Türkiye finalleri, grup müsabakaları yapılabilecek kapasitede bir havuzumuz Burdur'umuza hayırlı olsun" dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS