Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek
Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

 


Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR'da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

Emniyet Müdürlüğü Göl Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ile şehit aileleri, gaziler ve emekli emniyet mensupları katıldı.

Yemekte konuşan Vali Hasan Şıldak, devletin gözbebeği olan Emniyet Teşkilatı'nın 174'üncü yıl dönümünü kutlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Şıldak, "Polislik mesleği görüntü itibariyle çok fiyakalı bir meslek. Belinde silahı, üniformasıyla güzel bir meslek ama öylesine de meşakkatli, sorumluluk yüklenmiş, omuzlarında ağır yükler taşınan, bütün üniformalı görevlerde olduğu gibi bir disiplin mesleği. Bu mesleğin mensupları gece gündüz demeden, mesai mefhumuna hiç takılmadan bu ülkenin mevcudiyeti ve iç güvenliğimizin sağlanması konusunda yıllardır üstün hizmetler yapıyor" dedi.

Emniyet Müdürü Arif Çankal da "Teşkilatımız var olduğundan bugüne kadar vermiş olduğumuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Evlatları, aileleri bizlere emanet. Yakın geçmişte 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Belki de teşkilat var olduğundan bu tarafa en fazla şehidi bir anda o gece verdik. Birçoğu yakın arkadaşımdı. O arkadaşların şehit merasimlerinde evlatlarına bakamadım. Şimdi hepimiz o şehitlerin evlatlarına borçluyuz, bu vatana borçluyuz. Bu yemekle şehitlerimizi, gazilerimizi anmak emeklilerimizle birlikte olmak istedik. Güzel bir 10 Nisan akşamı olsun istedik" diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin sunduğu mini konserin ardından emekli öğretmen Eşref Yurdasiper, Atatürk'ün oynadığı Sarı Zeybek'i oynadı. Daha sonra polis memurlarından oluşan Burdur Emniyet Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi tarafından Burdur yöresine ait halk oyunları sergilendi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS