'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı

'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı
'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı

Kazım BULUT/GEMLİK(Bursa),(DHA)- BURSA Gemlik’in yerli tiyatro grubu Seyr-i Sefa, uzun bir aradan sonra ‘Arapsaçı’ oyunuyla yeniden sahne aldı.


Geçmiş yıllarda çok sayıda oyunla, Gemlik ve Bursa’da sahne alan topluluk, Arapsaçı isimli komedi oyunuyla, yeniden seyirci karşısına çıktı. Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği desteği ile yürütülen oyunun Prömiyeri, Gemlik Cemil Meriç Kültür Merkezinde ücretsiz olarak sahnelendi. Oyun öncesinde ve sahne arasında da davul, zurna ve keman ile renklenen oyun, baştan itibaren seyirciyi güldürmeyi başardı. Komedi unsurlarını içeren iki perdelik oyunda, evlenmek üzere olan çiftin ve yakınlarının düğün gününde yaşadıkları karmaşayı mizahi bir dille anlatıyor. Seyircinin ayakta alkışladığı oyunun yönetmenliğini ise Murat Öztin üstlendi.


Oyun sonrasında söz alan GESYAD Başkanı Şükrü Deviren, “Oyun zorlukları aşarak, başarı ile sahnelendi. Bunları tek tek anlatmaya gerek yok, oyunu daha güzel yapan da, harcanan emektir. Gemlik’te kültürel ve sosyal etkinliklerin artmasını her dönem önemsedik. Böyle bir oyunun sahnelenmesinde aracı olmak da, bizleri memnun etti. Emeği geçen arkadaşlarımıza ve oyuncularımıza teşekkür ederiz’ dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS