900 öğrenci ve 24 öğretmen aynı anda kitap okudu

900 öğrenci ve 24 öğretmen aynı anda kitap okudu
900 öğrenci ve 24 öğretmen aynı anda kitap okudu

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa), (DHA)-BURSA’nın İnegöl ilçesi Vehbi Koç ilkokulunda 900 öğrenci ve 24  öğretmen aynı anda kitap okudu. Polis haftası nedeniyle 155’i arayarak "Okulda kurt var" ihbarında bulunan çocuklar, okula gelen polislere balonlarla süpriz yaptı.


Bursa'nın İnegöl ilçesi Vehbi Koç İlkokulu'nda öğrencilere kitap okuma bilinci aşılamak amacıyla “öğretmenim de okuyor” ve “özgürlüğe giden yoldur okumak” sloganıyla program düzenlendi.  900 öğrenci ve 24 öğretmen okulun bahçesinde birlikte kitap okurlarken, polis haftası kapsamında 155’i arayarak “okulda kurt var” ihbarında bulundular. Okula gelen Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, çocukların bahçede kitap okuduğunu, okulda herhangi bir kurdun olmadığını görünce şaşırdılar. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinden polis memuru Ahmet Talak, "Hocam burada kurt varmış, nerede?" diye sorunca, öğretmenler "İşte burada kitap okuma kurtları" var cevabını aldılar.


Sınıf öğretmeni Selma Küçük, "Polis Haftasında bizlere böyle sürpriz bir ziyaret yapan ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda polislerimizin de haftasını kutluyorum. Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Polislerimizi Allah başımızdan eksik etmesin. 900 öğrenci ve 24 öğretmenle bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu etkinlik polislerimizin de gelmesiyle renklendi. Özellikle yetişkinleri okuma etkinliklerimize katmak istiyoruz. Bu anlamada her akşam saat 20.00'da velilerimizle birlikte 20 dakika kitap okuma etkinliklerimiz var. Ayrıca sivil toplum örgütlerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz var.'' diye konuştu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS