İnegöl Belediye Başkanı Taban: İşlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz

İnegöl Belediye Başkanı Taban: İşlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz
İnegöl Belediye Başkanı Taban: İşlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Belediyesi, dijital dönüşüm adına attığı adımların meyvesini topluyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, interaktif belediyecilik hizmetlerinin İnegöl Belediyesi web sayfası üzerinden yapılabildiğini hatırlatarak “Sağlığınız bizim için önemli. koronavirüs tedbirleri kapsamında işlemlerinizi belediyemize gelmeden uzaktan da yapabilirsiniz” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, dijital değişim ve dönüşüm konusunun daha yüksek sesle dile getirilmesine de sebep oldu. İnegöl Belediyesi, bu alanda çok daha önce ortaya koyduğu öngörüyle, dijital hizmet döneminin startını vermişti. Bugün e-devlet üzerinden 32 hizmet sunan İnegöl Belediyesi Türkiye’de bu alanda öncü belediyeler arasında yer alırken, sosyal mesafenin büyük önem taşıdığı bu günlerde daha önce adımları atılan dijital belediyecilik çalışmalarının meyveleri de toplanmaya başladı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlara işlemlerini internet üzerinden yapabileceklerini hatırlatarak çağrıda bulundu. İnegöl Belediyesi’nin internet üzerinden sunduğu hizmetlerden de söz eden Taban, “Sağlığını bizim için önemli. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Sosyal mesafeye özen gösterelim ve temastan uzak duralım” dedi.

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK İŞLEMLER

Vatandaşların uzaktan da işlemlerini yapabileceğini kaydeden Başkan Taban, “Bugünlerde görüyoruz ki dijital dönüşüm sıkça dile getiriliyor. 2017 yılında göreve geldiğimizde şehrimizde ve İnegöl Belediyesinde değişim ve dönüşüm için adımlar atmıştık.Bugün bu hizmetleri daha sık duyurmak ve kullanmanın aslında tam vakti. İnegöl Belediyesi olarak vatandaşlarımıza Covid-19 tedbirleri kapsamında belediye hizmetlerinde akıllı çözümlerin kullanılmasını öneriyoruz” dedi.

Belediye hizmet binasına gitmeden yapılabilecek hizmetleri de hatırlatan Taban, “ www.inegol.bel.tr internet sayfamız üzerinden ilçemize ait bilgilere ulaşabilir, belediye hizmetlerine yönelik etkileşimli işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonuz ile E-Belediye, E-Devlet ve Mobil Uygulamamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Bu sayede zaman kazanırken teması ve riskleri de azaltabilirsiniz. Tüm vergi borçlarınızı internet üzerinden sorgulayabilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Tahakkuk bilgilerinizi ve tahsilat bilgilerinizi sorgulayabilir, e-beyanname işlemlerinizi de yine internet üzerinden yapabilirsiniz. Covid-19 Kapsamında gıda yardım taleplerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Kent rehberi uygulamasıyla; Sağlık Kurumları, Nöbetçi Eczaneler, Konteyner Hizmet Noktaları, Afet Planı, Kültür Turizm Haritası vb. Coğrafi Bilgi Hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz. İmar uygulamalarınızı da yine e-imar uygulamamız üzerinden yapabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte; şikayet, öneri ve talep iletme, denetim talepleri, bilgi edinme, istihdam merkezi hizmetleri, rayiç değer sorgulama, bina birim değeri öğrenme, nikah işlemleri ve atık toplama saatleri gibi pek çok konuyu internet üzerinden halledebilirsiniz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS