İnegöl Belediyesi 2019 yılında 2 bin 790 hayvanı sağlığına kavuşturdu

İnegöl Belediyesi 2019 yılında 2 bin 790 hayvanı sağlığına kavuşturdu
İnegöl Belediyesi 2019 yılında 2 bin 790 hayvanı sağlığına kavuşturdu

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL(Bursa),(DHA)-İNEGÖL Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2019 yılında Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde 110 kısırlaştırma, 30 kırık operasyonu, 180 yumuşak doku operasyonu ile 2 bin 470 farklı hasta ve yaralı hayvana müdahale ederek toplamda 2 bin 790 hayvanı sağlığına kavuşturdu.


İnegöl Belediyesi, ortaya koyduğu çalışmalarla 2019 yılında 2 bin 470 hasta ve yaralı sahipsiz hayvanları sağlığına kavuşturdu. Hayvan dostu bir belediye olarak can dostların her türlü ihtiyacını gideren, onlara şefkat eli uzatan Veteriner İşleri Müdürlüğünün 2019 yılı içerisinde ortaya koyduğu faaliyetler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bizler yaratılanı yaratandan ötürü seviyor, şehrimizin yaşamaktan mutluluk duyulan bir kent olgusu kazanması için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Her canlının önemini bilerek, bir canlının canının yanması bize olmuş kabul ederek hizmetlerimizi bu düsturla yapmaya çalışıyoruz. Hayvan dostu bir belediye olarak can dostlarımızın her zaman yanındayız” dedi.


8 BİN 461 ŞİKAYETE ÇÖZÜM BULUNDU


Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak 2 veteriner hekim, 1 şef ve 7 yardımcı personel ile tüm gücüyle can dostları için çözüm odaklı çalıştıklarına vurgu yapan Başkan Taban, “Can Dostlarımıza modern ve konforlu bir mekanda hizmet vermek adına Karalar-Halhalca Mahallesi yolu üzerinde doğayla iç içe, yeşillikler içerisinde Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezimizi konuşlandırdık. Tüm personelimizle yeni yerimizde hizmet vermeye başladık. Merkezimizde hem sokak hayvanlarına hem de sahipleri tarafından terkedilen hayvanlara gerek barınak, gerekse aşı ve tedavi noktasında hizmet verilmekte. 7/24 can dostlarımız için hizmet veren Veteriner Müdürlüğümüz; 2019 yılı içerisinde farklı kanallardan ulaşan toplam 8 bin 461 şikayeti ivedi bir şekilde çözüme kavuşturmuştur. Bu rakam geçtiğimiz yıl 4 bin 859 olarak kayıtlara geççmişken, 2019 yılında iş yükünün 2 kat arttığını görmekteyiz” şeklinde konuştu.


305 KEDİ VE KÖPEK SAHİPLENDİRİLDİ


Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde 2019 yılında can dostlarına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi veren Taban, “Merkezimizde yıl içerisinde 260 köpek, 45 kedi sahiplendirildi. Bu konuda hayvan sever derneklerimizle ve özellikle Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu ile İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) ile irtibat halindeyiz” dedi.


2790 CAN DOSTU SAĞLIĞINA KAVUŞTU


Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde tedavi edilen hayvan sayıları hakkında da bilgiler veren Taban, “Merkezimizde 2019 yılı içerisinde 110 kısırlaştırma, 30 kırık operasyonu, 180 yumuşak doku operasyonu ve 2 bin 470 diğer hasta ve yaralı müdahaleleri yapıldı. Toplamda 2 bin 790 can dostumuzu sağlığına kavuşturmuş olduk. Ayrıca yabani hayvanlara da merkezimiz kucağını açmaktadır. Bu manada şimdiye kadar çeşitli yabani hayvanların her türlü tedavisini de gerçekleştirdik. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya, Yenişehir, Nilüfer, İznik, Yıldırım, Gemlik, Kütahya Emet Belediyesi’nden getirilen hayvanlara ortopedi operasyonları da yapılmıştır" ifadelerini kullandı. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS