AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni
AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)-CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Bursa İl Başkanlığına atanan Davut Gürkan, görevi önceki dönem il başkanı Ayhan Salman’dan Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen törenle devraldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Bursa İl Başkanlığına atanan Davut Gürkan, görevi önceki dönem il başkanı Ayhan Salman’dan Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen törenle devraldı.  Merinos AKKM’de düzenlenen törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, görevini devreden İl Başkanı Ayhan Salman’a bugüne Parti ve Bursa adına yaptığı değerli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

“TÜM ŞEHRİ KUCAKLAYACAK SİYASET ANLAYIŞIMIZ OLACAK”

Görevine başlayan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti'nin, milletin kendi eliyle yazdığı, kendi bağrından çıkardığı bir parti olduğunu ifade ederek, bu aziz davanın bir neferi olmanın, kendisinin en büyük şerefi ve onuru olduğunu ve olmaya da devam edeceğini vurguladı. Uzun yıllar AK Parti Bursa İl Yönetiminde hizmet veren Davut Gürkan, kendisine tevdi edilen bu kutsal görevi en iyi şekilde yerinde getirmek için çalışacağını belirterek, Bursalı binlerce AK Parti ve Türkiye sevdalısının da desteği ile kendisine emanet edilen hizmet bayrağını layıkıyla taşımak için çalışacağını söyledi. Davut Gürkan, Bursa'da, kurulduğu günden bu yana önemli hizmetler veren AK Parti teşkilatlarının bir neferi olarak tüm şehri kucaklayacak bir siyaset anlayışı ile hizmet edeceklerini söyledi. Bugüne kadar 'ben' değil 'biz' anlayışı ile halka hizmeti ile Hakk'a hizmetle eşdeğer olarak gören AK Parti'nin bu misyonunu bundan sonraki süreçte de devam ettirebilmesi için var gücüyle çalışacağını aktaran Gürkan, "Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu partide beni bu konuma layık gören Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. AK Parti olarak bizler, birlik ve beraberlik içinde büyük bir aileyiz. Bizler biliriz ki, halka hizmet yarışımız bir bayrak yarışıdır. Gün gelir makamlar, görevler değişir ama aynı duygularla bütünün bir parçası olmaya devam ederiz. Vakti geldiğinde her birimiz elini taşın altına koyar, “canla başla” çalışarak tüm zorlukların üstesinden yine birlikte geliriz. Bu görevi devralacağımı Ayhan Salman'a bu güne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Biz de devraldığımız bu bayrağı daha ilerilere taşımaya gayret edeceğiz. Her kim bu partiye gönülden katkı koyduysa bizim için kıymetlidir. Çalışmalarımıza aynı ruh ve inançla devam edeceğiz. Azaltmadan çoğaltmanın, bölünmeden bütünleşmenin derdinde olacağız. Bursa bayrağını güzel dalgalandırmak için çalışacağım. Gönüller almak, bölmeksizin bütünlemek, her daim adâletli olmak düsturumuz olmaya devam edecek" dedi.

ALİNUR AKTAŞ'TAN TEŞEKKÜR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ayhan Salman’a görevde bulunduğu süreçte yaptıklarından dolayı teşekkür ederek "3 buçuk yıldan beri görevini hakkıyla yapan Ayhan başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Biz başkanımızın samimiyetle ve gayretle 17 ilçenin tamamında olağanüstü hizmet etme çabasını gördük. İş insanı kimliğiyle Davut Gürkan'ın devraldığı bu bayrağı daha da yukarıları taşıyacağından eminim. İnandığımız davada, inandığımız liderin yanında sonuna kadar olmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala,  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Partili Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti Bursa İl Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimleri katıldı. AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan görevi devren İl Başkanı Ayhan Salman’a teşekkür plaketi hediye etti.  

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS