{$ day.Temps.HighTemp $} °

BTSO Üyeleri Paris Premiere Vision Fuarı’nda

BTSO Üyeleri Paris Premiere Vision Fuarı’nda
BTSO Üyeleri Paris Premiere Vision Fuarı’nda

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ihracat odaklı projelerinden olan Küresel Fuar Acentesi kapsamında Bursalı tekstil sektörü temsilcileri, Paris Premiere Vision fuarını ziyaret etti. 

Küresel Fuar Acentesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) üyeleri dünya pazarlarına açılmaya devam ediyor. Proje kapsamında 25 firma temsilcisi, tekstil sektörünün dünyada marka fuarı olan Premiere Vision Fuarı’nı ziyaret etti. BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, meclis üyeleri ve aynı zamanda heyet başkan yardımcıları Bayram Uçkun ve Erdinç Şentürk’ün de aralarında bulunduğu heyet,,  stant açan Bursalı firma temsilcileriyle bir araya geldi. Hem dijital hem de fiziksel olarak düzenlenen fuarda  Türkiye'den, 40'ı Bursa'dan olmak üzere  130 stant açıldı.

“BEKLENTİLER YÜKSEK”
BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, tekstil sektöründe Bursa’nın sahip olduğu potansiyeli ve üretim kabiliyetini Premiere Vision fuarında bir kez daha gördüklerini söyledi. Fuarda deri, kumaş, aksesuar, iplik, tasarım ve trend ürün gruplarına yönelik 700’ün üzerinde yabancı firmanın yer aldığını belirten Ali Uğur, dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen 4 ayrı salonda açılan fuarın Türk moda endüstrisi için büyük önem taşıdığını dile getirdi. Avrupa'da ve dünyada hayatın normalleşmesi, seyahat engellerinin kalkmasıyla birlikte fuar programlarının tekrar eski hareketliliğine kavuşmaya başladığını belirten Ali Uğur, “Bursa Ticaret ve Sanayi Odamız da üyelerinin ihracat odaklı büyümesine yönelik önemli bir organizasyona imza attı. Sektör temsilcilerimizin fuardan beklentileri yüksek. Avrupa başta olmak üzere farklı coğrafyalardan profesyonel alıcılar fuarda yerini aldı. Pandeminin etkisinin tamamen kalkmasıyla birlikte fuarlar firmaların önümüzdeki dönem iş hacminin artmasına katkı sağlayacaktır.” dedi.
“SEKTÖR PANDEMİ ÖNCESİNİN ÜZERİNE ÇIKTI”
DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy, pandemi döneminin 2019 yılı sonundan itibaren tüm dünyayı ve sektörleri etkilediği gibi Türk tekstil sektörünü de etkilediğini ancak tekstilde pandeminin olumsuz etkisinin diğer sektörlere göre daha kısa sürdüğünü söyledi. Avrupalı müşterilerin fuara yoğun ilgisinin olduğunu dile getiren Özsoy şöyle devam etti:

“Bizim sektörümüz tekstile ham madde sağlayan iplik sektörüdür. Sektörümüz pandeminin ilk aylarında negatif etkilenmesine rağmen sonraki aylarda ciddi bir taleple karşılaştı. İvmeyle birlikte sektör, pandemi öncesi seviyesinin üzerine çıkmış vaziyette. 2 yıldır fuarlarımız dijital ortamda gerçekleşiyor. Bizler de firma olarak fuara katılma kararı aldık. Doğru bir karar aldığımızı görüyoruz. Özellikle Avrupalı müşterilerin fuara ilgisi yoğun.”
“TÜRK FİRMALARI FARKINI ORTAYA KOYDU”
Heyet Başkan Yardımcısı Bayram Uçkun, Premiere Vision fuarının sektörde yeni moda ve trendlerin belirlenmesine önemli katkı sağladığını belirterek, fuarlara katılan Türk firmalarının ürün çeşitliliği ve tasarımlarıyla farkını ortaya koyduğunu söyledi. Meclis Üyesi Erdinç Şentürk, fuarda pandeminin etkisinin net bir şekilde hissedildiğini ifade ederek, “Stant açan firmalarımızı ziyaret ettik. Sektörümüzün Premiere Vision fuarından beklentileri yüksek. Fuarın sektöre ciddi bir anlamda katkı sağlayacağına inanıyorum. Organizasyondan dolayı BTSO’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS