Bursa'nın üreten kadınları buluştu

Bursa'nın üreten kadınları buluştu
Bursa'nın üreten kadınları buluştu

Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-BURSA’nın 17 ilçesinde üretim yaparak hem aile hem ülke ekonomisine katkı sağlayan 32 kadın kooperatifi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlendiği ‘Bursa Üreten Kadınlar Buluşması’nda bir araya geldi. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen etkinlikte stant açan 32 kadın kooperatifi, el emeği ürünlerini sergiledi.

Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten, Atilla Ödünç, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, Tarım Orman İl Müdür Vekili Esra Uzun ile çok sayıda davetli katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın 17 ilçesinde faaliyet gösteren kadın kooperatif ve derneklerinin taleplerinin karşılanması noktasında bugüne kadar her türlü desteği sağladıklarını söyleyen Alinur Aktaş, “Bütün bu yapılanlara genel olarak baktığımızda şu ana kadar kadın kooperatif ve derneklerine yaklaşık 2 milyon liralık bir destek sağlanmış olduk. Son olarak üretici ve çiftçilerimize hizmet verecek olan, Tarım Peyzaj A.Ş. marifetiyle planladığımız “tazesi.com” adlı bir e-ticaret platformumuz var. Burada, Bursa’da faaliyet gösteren kooperatif ve derneklerimizin ürettiği ürünlerin internet aracılığıyla Türkiye geneline hatta dünyaya satılmasını hedefliyoruz. Özellikle kadın üreticiler başta olmak üzere köy kooperatifleri ve evde el yapımı üretim yapan üreticilerin kazançlarını arttırma hedefimizin yanında, sağlıklı beslenmek isteyen herkesin iyi gıdalara makul fiyatlarla ulaşabilmesini de amaçlıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımız başta olmak üzere bütün üreticilerimize destek vermeye devam edeceğiz. Ben bu vesileyle, çalışan, üreten, böylece hem aile ekonomisine hem ülke ekonomisine katkıda bulunan tüm kadınlarımızı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Aktaş ve protokol üyeleri tek tek stantları gezerek, üretici kadınlardan üretimleri hakkında bilgi aldı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS