BUÜ’den ‘Çocuklar İçin Felsefe’ eğitimleri

BUÜ’den ‘Çocuklar İçin Felsefe’ eğitimleri
BUÜ’den ‘Çocuklar İçin Felsefe’ eğitimleri

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULUSEM) ile Felsefe Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen 56 saatlik Çocuklar İçin Felsefe (P4C) sertifika programı tamamlandı. Öğretmen adaylarının büyük ilgi gösterdiği programın ikincisi 1-7 Temmuz arasında yapılacak.


ULUSEM ve Felsefe Bölümü ortaklığında ilk kez düzenlenen Çocuklar için Felsefe (P4C) Sertifika Programı başarıyla tamamlandı. Eğitime katılan öğretmen ve öğretmen adaylarına P4C pedagojisinin tarihsel ve teorik temelleri anlatıldı. Ana koordinatörlüğünü Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Çüçen’in yürüttüğü programda felsefi soruları tanıma ve oluşturma becerisi, soruşturan topluluk metoduyla tanışıklık, öğrenci-merkezli eğitimin temeli olan diyalog kurma/yönetme becerisi, yansıtıcı düşünmeyi destekleyen bir öğretim metoduyla tanışarak mesleki gelişim konularında eğitimler verildi.


YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ 1-7 TEMMUZ ARASINDA


Her kademeden ve branştan öğretmene açık olan sertifika programının detayları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Abdülkadir Çüçen; “Çocuklarla çalışmaya ilgili, herhangi bir alanda lisans derecesine sahip kişilerin bu programa katılabilmeleri ve programı tamamladıktan sonra Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanmalarını amaçladık” dedi. Çüçen, yeni dönem eğitimlerin 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve programa katılmak isteyenlerin https://ulusem.uludag.edu.tr/Egitim/67/cocuklar-icin-felsefe-p4c--ogretmen-ve-ogretmen-adaylari-icin-hafta-ici-grubu adresinden detaylı bilgiye ulaşabileceklerini aktardı. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS