İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'ndan '15 Temmuz' açıklaması

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'ndan '15 Temmuz' açıklaması
İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'ndan '15 Temmuz' açıklaması

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. İl Başkanı Selçuk Türkoğlu imzasıyla yayınlanan açıklamada, “15 Temmuz milletimizin demokrasi zaferi olduğu kadar, darbelere karşı da onurlu direnişidir" denildi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, devlet içinde örgütlenen paralel yapılanmaların, ülkenin başına ne tür belalar da açtığının da acı bir şekilde tecrübe edildiği vurgulandı. Açıklamda, “Bu tür yapılanmalar zehirse, bu zehirin panzehiri liyakat ve adalettir. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan kara geceyi kana bulayan, gözlerini kırpmadan kardeş canına acımasızca kıyan hainleri bir kez daha şiddetle lanetliyoruz. O lanet gece hepimize bir kez daha gösterdi ki devlet içinde örgütlenen paralel yapılanmalar, ülkenin başına ne türden belalar açabiliyorlar. Ülke olarak ne yazık ki bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik. Aslolan kamudaki bürokratik mekanizmalarda liyakat sahibi, alanında uzman ve deneyimli kadroların bulunmasıdır. Devletin bekası ancak liyakatli kadrolarla ve adil bir görev dağılımıyla sağlanabilir. Aynı şekilde bu da; Kuvvetler ayrılığının yeniden kurulabildiği, hukukun üstünlüğünün sarsılmaz biçimde tekrar tesis edilebildiği, adaletli bir sistemde mümkün olabilir. Bu açıdan 15 Temmuz, devlette yönetme erkini elinde bulunduranların ve bir ülkenin adeta kaderini tayin edecek sorumlulukları taşıyanların, aynı hataları asla yapmamaları gerektiğinin tecrübesi oldu. Dünyada genel kabul gören bir görüş vardır ki, evrensel kriterler anlamında, insani değerlere uyan en ideal yönetim şekli demokrasidir. Demokrasilerde de iktidar değişiklikleri ancak ve ancak adil ve demokratik seçimlerle mümkün olur. Cumhuriyet tarihinde acısını çok çektiğimiz askeri darbeler, biliyoruz ki milletimizin yüreğinde çok hazin yaralar açtı. İşte 15 Temmuz gecesinde, tarihimizdeki o kabus dolu günlerin en insanlık dışı olanı yaşandı. Ülkemiz bu kez çok daha kanlı, çok daha insafsız bir darbeyle karşılaştı ve sözcüğün tam anlamıyla adeta uçurumun kıyısından döndü. Şehitlerimizin ve yaralılarımızın  olduğu ihanet gecesinde tek umudumuz, insanımızın demokrasiye olan inancına tanık olmamızdı.
Meydanlara koşup, darbeye karşı kanı ve canı pahasına direnen yurtsever vatandaşlarımız, takdire şayan ferasetleriyle yine en büyük güvencemiz oldu. FETÖ’nün, bu asil millete reva gördüğü o kanlı gecede şehit olan 248 vatandaşımızı, İYİ Parti İl Teşkilatları adına bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi gururla selamlıyoruz” denildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS