Kırsalda yol çalışmaları sürüyor

Kırsalda yol çalışmaları sürüyor
Kırsalda yol çalışmaları sürüyor

Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA)-BURSA'nın Karacabey ilçesi Harmanlı Mahalle yolunun asfaltlama çalışmaları hızla sürürken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm kırsal mahallelerde ulaşım başta olmak üzere yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçe, 1058 mahallede de yol kalitesini artıracak çalışmaları hızla sürdürüyor. Kırsal mahallelerin en büyük beklentisi olan ulaşım ve altyapı sorunlarının ortadan kaldırılması hedefiyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, Karacabey ilçesine bağlı Harmanlı Mahallesi yolundaki asfaltlama çalışmalarında da sona geldi. İzmir yolu üzerinden mahalleye bağlantının sağlandığı yaklaşık 3 kilometrelik yolun 1650 metrelik bölümünde çalışmalar tamamlanırken, kalan 1350 metrelik bölümdeki asfaltlama çalışmaları da hızla devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Harmanlı Mahallesi Muhtarı Erdem Çolak ve AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ile birlikte devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında Ulaşım Dairesi Başkanı Hakan Bebek'ten bilgi alan Başkan Aktaş, asfaltlama, altyapı ve üstyapı olmak üzere 17 ilçede toplam 600 ayrı şantiyede çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik konjonktüre rağmen eldeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak Bursa'nın 1058 mahallesine de hizmet götürmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş, "Yol medeniyettir. Cumhurbaşkanımızın da talimatları doğrultusunda kırsal da dahim tüm mahallelerimizde sağlıklı yollarda ulaşımın sağlanması için canla başla çalışıyoruz. Bursa'mızın batıdaki gelişime açık ilçelerinden olan Karacabey'in Harmanlı Mahallesi'nde de yol asfaltlama çalışmalarımız devam ediyordu. Yolun 1650 metrelik bölümünü tamamdık, kalan bölümü de kısa zamanda tamamlayacağız. Yolların sağlıklı hale gelmesiyle kent merkezinde otursalar da halkımız köyleri ile irtibatlarını kesmeyecek, tatillerde, hafta sonlarında buralara gelip, kırsal mahallelerimizin de hareketlenmesini sağlayacak"


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS