Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi FSI Projesi ile ödül aldı

Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi FSI Projesi ile ödül aldı
Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi FSI Projesi ile ödül aldı

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri Film Studio Island(FSI) Projesi ile geçtiğimiz aylarda Ulusal ve Avrupa Kalite etiketlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Dijital Eğitim Asistanı Yarışmasında Entegrasyon Dalında üçüncülük elde etti.


Mudanya Ahmet Rüştü Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencileri ve İngilizce öğretmenleri Deniz Şengül tarafından İtalya ile ortak yürütülen ve bir eTwinning projesi olarak hayata geçirilen Film Studio Island(FSI) Projesi ile yenilikçi öğretim, yöntem ve tekniklerinin Avrupa’daki öğretmenlerle paylaşımı sağlanarak öğrencilerin bilişim teknolojileri ve yabancı dili kullanma becerileri geliştiriliyor. Film Studio Island(FSI) Projesi geçtiğimiz aylarda Ulusal ve Avrupa Kalite etiketlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Dijital Eğitim Asistanı Yarışmasında Entegrasyon Dalında üçüncülük elde etti. Liseyi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarla çalışan öğrenci ve öğretmenlerimizin, Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğu platformu olan eTwinning ile bu topluluğun bir parçası olmaları bizim için oldukça önemli. 28 dilde kullanıma sunulmuş olan eTwinning ile öğrenci ve öğretmenlerimiz ülkelerinden haberler, mesleki gelişim fırsatları, tanımayla ilgili bilgiler ve ayrıca başarılı projelerden örnekler sunabiliyorlar.” dedi. Dülger, elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.


Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesindeki Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyetleri kapsamında, Avrupa´daki okullarla ortaklıklar kuruluyor, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılması yaygınlaştırılıyor.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS