Satranç şampiyonlarından İl Milli Eğitim Müdürü Dülger’e ziyaret

Satranç şampiyonlarından İl Milli Eğitim Müdürü Dülger’e ziyaret
Satranç şampiyonlarından İl Milli Eğitim Müdürü Dülger’e ziyaret

Serkan AKKUŞ/BURSA,(DHA)-TÜRKİYE Küçükler Satranç Şampiyonu olan minik öğrenciler sevinçlerini İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile paylaştı.

Canaydın İlkokulunun minik öğrencileri Türkiye Satranç Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 2019 Türkiye Satranç Şampiyonasında Bursa’ya çifte şampiyonluk getirdi. Canaydın İlkokulu 2/G sınıfı öğrencisi Yağız Kaan Erdoğmuş ve 2/L sınıfı öğrencisi Ela Aslan Küçükler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldular. Minik şampiyonlar elde ettikleri başarı ile Bursa’nın gururu oldular.

Başarılı öğrencileri, okul Müdürleri Serkan Demirci ile birlikte makamında kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger,  kazandıkları kupayı kendisine takdim eden minik şampiyonların sevincine ortak oldu. Her iki öğrenci de 2019 Yılı Türkiye Ulusal Takım Havuzuna ilk sıradan girme başarısı gösterdi. Başarılarından dolayı minik öğrencileri kutlayan Dülger, öğrencilere Reversi ve Mangala seti hediye etti. Antalya’da düzenlenen 2019 Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları’nda büyük çekişme yaşandı. Türkiye’nin dört bir yanından 7´den 77´ye her yaş grubundan toplam 2 bin 636 sporcu bir hafta boyunca büyük bir heyecan ve dostluk içinde hamle yaptı. Türkiye Küçükler Şampiyonası`nda 7 - 12 yaş kategorisinde ise bin 893 sporcu mücadele etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS