Taekwondo gençler grup müsabakaları heyecanı sona erdi

Taekwondo gençler grup müsabakaları heyecanı sona erdi
Taekwondo gençler grup müsabakaları heyecanı sona erdi

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA)


Okul Sporları heyecanının tüm hızıyla sürdüğü Bursa’da düzenlenen ve yaklaşık 350 sporcunun mücadele ettiği Taekwondo Gençler Grup müsabakaları heyecanı sona erdi.


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen okullar arası müsabaka heyecanı devam ediyor. On binlerce sporcunun katılımıyla düzenlenen İl Birinciliği müsabakalarının yanı sıra Grup, Yarı Final ve Türkiye Birinciliği müsabakalarına da ev sahipliği Bursa’da yine önemli bir organizasyon gerçekleştirildi. 22-24 Mart tarihleri arasında Atıcılar Çok Amaçlı Spor Salonunda Taekwondo Gençler Grup Müsabakaları yapıldı. 19 ilden yaklaşık 350 sporcunun katıldığı organizasyon kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Kızlar ve Erkekler kategorisinde düzenlenen müsabakalara katılan sporcular, hem madalya hem Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmek için mücadele etti. AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Hakan Bebek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Kemal Bilim, Okul Sporları Şube Müdürü Mesut Köse, Taekwondo İl Temsilcisi Turgay Aydın ve sporseverlerin izlediği müsabakalar sonunda sıkletlerinde dereceye giren sporculara düzenlenen törenle madalya verildi.


Bursa’daki Grup Müsabakalarında dereceye giren sporcular, 26-28 Nisan tarihleri arasında Eskişehir’de yapılacak olan Taekwondo Gençler Türkiye Şampiyonasına katılacak.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS