Zeki Müren, doğum gününde şarkılarıyla anıldı

Zeki Müren, doğum gününde şarkılarıyla anıldı

Zeki Müren, doğum gününde şarkılarıyla anıldı

Zeki Müren, doğum gününde şarkılarıyla anıldı

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mine AK/BURSA, (DHA)-BURSA Büyükşehir Belediyesi tarafından ünlü sanatçı Zeki Müren’i anma gecesi düzenlendi. Zeki Müren, doğum gününde memleketi Bursa’da yeğeni Özlem Güner’in şiirleriyle anıldı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Bursalılar büyük ilgi gösterdi. Musa Göçmen Senfoni Orkestrası ile birlikte Zeki Müren'in yeğeni Özlem Güner’in masal anlatımı ve şiirleriyle renklenen gecede, sanatseverler zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Zeki Müren’e dair anılarını hayranları ile paylaşan yeğeni Özlem Güner, “Bizim ev, çok keyifli evmiş. Zeki Müren böyle bir evde büyüdü. Zeki Müren ve annem. Önce hacı dedemizin evinde iki kız kardeş, ikisi de bebek bekliyor. Önce annem doğmuş, Hacı Dede, ‘Ay yüzlü bu bebek. Evimize ay doğdu’ demiş. 3 ay sonra Zeki Müren güneşimiz doğmuş. Ona bakmış Hacı Dedemiz ve ‘Evimize güneş doğdu’ demiş. Bir gün sabah ezanında ninemiz demiş ki, 'Bebek ağlıyor’. Hacı Dedemiz, 'Yok Zeki ağlıyor. Bak, sabah ezanında sabah makamında ağlıyor. Bu çocuk ağlamıyor, şarkı söylüyor' demiş” ifadelerini kullandı.
Solist Derya Özer’in Zeki Müren’in şarkılarını seslendirdiği konseri izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Zeki Müren’in Bursa’nın bir değeri olduğunu vurguladı. Başkan Aktaş, “Allah nur içinde yatırsın, rahmet ve minnet ile anıyoruz. 6 Aralık 1931’de başlayan ve 24 Eylül 1996’da sona eren, dolu dolu bir 65 yıl. Sinevizyonda onun samimi, içten bakışlarına yeniden şahit olurken; şarkıları, Özlem Hanım’ın anıları ve şiirleriyle yad etmiş olduk. Değerlerimize sahip çıkmak, geleceğimizin aydınlık olması demek. Gecenin düzenlenmesine katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Musa Göçmen Senfoni Orkestrası için de sanatseverlerden özel alkış isteyen Başkan Aktaş, Müren’in yeğeni ve gecenin solistine çiçek takdim etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber