Mudanya Belediyesi'nde kadınlara 8 Mart izni

Mudanya Belediyesi'nde kadınlara 8 Mart izni
Mudanya Belediyesi'nde kadınlara 8 Mart izni

Halil ÖZÇOBAN/MUDAYAN(Bursa)-MUDANYA Belediyesi, kadın çalışanlarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir gün idari izin verdi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya için özveriyle çalışan kadın personele teşekkür ederek, “Sizlerin emeği ve gayreti ile büyük işler başardık, başarmaya da devam edeceğiz” dedi.

Mudanya’da kadınların her alanda daha etkin ve söz sahibi olması için projeler hayata geçiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, belediyedeki kadın personele bir gün idari izin verdi. Başkan Türkyılmaz, “Sizlerin emeği ve gayreti ile büyük işler başardık. Bugünlere alın teriyle gelen bir insan olarak, gerçek emekçilerin sizler olduğunu biliyorum. Öncelikle anaların anası, bizlere Mustafa Kemal Atatürk gibi bir önderi kazandıran Zübeyde Ana’mız başta olmak üzere, dünyadaki her şeyi güzelleştiren kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadınların hak ettiği değeri görebilmesi için ne gerekiyorsa yapacağımızı bir kez daha belirtiyorum” diye konuştu. Mudanyalı tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Başkan Türkyılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üreten kadınların köylerde kurduğu dayanışma derneklerine verdiğimiz desteği bir adım daha ileriye taşıyarak, kooperatif projesi oluşturuyoruz. El emeği ürünlerinizi satışa sunabileceğiniz, aile bütçesine katkıda bulunabileceğiniz, sosyalleşip kültür ve sanat hayatına katılabileceğiniz bir merkez yapıyoruz. Yine Güzelyalı’da 1000 metrekarelik bir alanda Anne Yaşam Merkezi ve Kreşi yaparak, köy enstitülerinin ruhunu yaşatacağız. Çocuklar alanında uzman eğitimciler tarafından geleceğe hazırlanırken, sizler de ortak yaşam alanında sosyalleşip ilgi alanlarınıza göre mesleki eğitimlerden faydalanabileceksiniz. Yeni dönemde de yine kadınlar kazanacak.” 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS