Mustafakemalpaşa’nın başarılı öğrencilerinden Dülger’e ziyaret

Mustafakemalpaşa’nın başarılı öğrencilerinden Dülger’e ziyaret
Mustafakemalpaşa’nın başarılı öğrencilerinden Dülger’e ziyaret

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Mustafakemalpaşa ilçesinde öğrenim gören başarılı öğrencileri makamında kabul etti.


Kitap yazma başarısı gösteren Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi öğrencisi Selin Betin ile 2019 TUBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Matematik alanında birincilik ödülü alan Hamzabey BİLSEM öğrencisi Efe Pazarcıklı Sabahattin Dülger’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Mustafakemalpaşa İçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Efe ile Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Tuna ve Hamzabey BİLSEM Müdürü Halit Ersöz de yer adı.  “Hoşça Kal Güzel Evim” isimli kitabı yazan Selin Betin ile TUBİTAK proje yarışması finalinde Matematik alanında birinci olan Efe Pazarcıklı’yı kutlayan Dülger, öğrencileri yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür eti. MEB 2023 Eğitim Vizyon Belgesini hatırlatan Dülger, “Tüm çabamız çocuklarımızı; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif kişilikleri gelişmiş, analitik düşünceye sahip, bilgiyi gündelik hayatına aktarabilen, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine sımsıkı bağlı bir o kadarda 21. Yüzyıl becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen, evrensel gelişmelere açık bireyler olarak yetiştirmektir. Bu bereketli topraklarda gelenekten güç alarak geleceğe emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız geçmişte olduğu gibi şimdi de medeniyetimizin yeniden inşasına katkıda bulunacaktır” dedi.


İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kitap yazma başarısı gösteren Selin Betin ile TUBİTAK proje yarışmasında birinci olan Efe Pazarcıklı’ya çeşitli hediyeler verdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS