Ortaokul öğrencilerinden Elazığ'daki arkadaşlarına yardım

Ortaokul öğrencilerinden Elazığ'daki arkadaşlarına yardım
Ortaokul öğrencilerinden Elazığ'daki arkadaşlarına yardım

Gökhan ÖZHAN/MUSTAFAKEMALPAŞA(Bursa),(DHA)-BURSA’da, Mustafakemalpaşa Atatürk Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası kentteki Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu veOrtaokulu öğrencilerine kırtasiye ve kıyafetten oluşan yardım kolileri gönderdi.


Mustafakemalpaşa Atatürk Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, okul yöneticileri ile Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinin kırtasiye ve kıyafet ihtiyacı olduğunu tespit etti. Belirlenen okula gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatan Atatürk Ortaokulu idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri topladıkları 16 kolilik kırtasiye ve kıyafetten oluşan malzemeyi Elazığ Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu veOrtaokulu’na gönderilmek üzere kargoya verdi.


"TOPLAMDA 210 ÖĞRENCİYE GÖNDERİLMEK ÜZERE MALZEME TOPLADIK"


Yardım kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Atatürk Ortaokulu Müdürü Murat Seven, “Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki deprem sonrası bölge halkının yaşadığı sıkıntılar okulumuz öğrencilerini de çok üzmüştür. Elazığ’da çalışan öğretmen ve okul yöneticileri ile görüşülerek Elazığ Gümüşkavak Mahallesi, Şehit Mustafa Yıldırım İlkokulu-Ortaokulu en çok ihtiyacı olan okul olarak tespit edilmiştir. Okul idaremizin, öğretmen kadromuzun, sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin de desteği ile okulumuz Değerler Kulübü önderliğinde yardım toplama kampanyası başlatılmıştır. Bir hafta gibi kısa bir sürede Elazığ Şehit Mustafa Yıldırım ilkokulu-Ortaokulu’nda eğitim öğretimine devam eden 210 öğrenciye gönderilmek üzere 16 kolilik kırtasiye ve kıyafetten oluşan malzemeler toplanmıştır. Başta desteklerini esirgemeyen ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ye, PTT Müdürü Mürvet Geyikçioğlu’na, okul idaremize, projeyi yürüten okulumuz Değerler Kulübümüze, değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve velilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS