hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursa'da, 'Yamanlı Hayrı' nda 10 bin kişi ağırlandı

  Bursada, Yamanlı Hayrı nda 10 bin kişi ağırlandı
  expand

  Bursa'da, 'Yamanlı Hayrı' nda 10 bin kişi ağırlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gökhan ÖZHAN/ MUSTAFAKEMALPAŞA (Bursa), (DHA)-BURSA'nın Mustafakemalpaşa ilçesi'nde, kırsal Yamanlı Mahallesi'nde, bu yıl 85'ncisi düzenlenen

  'Yamanlı Hayrı' büyük ilgi gördü. Kesilen 38 küçük, 3 büyük baş hayvanın etleriyle oluşturulan keşkek yemeği, etkinliğe katılan 10 bin kişiye ikram edildi.

  Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi Yamanlı Mahallesi'nde, 85 yıldır devam eden, 'Yamanlı Hayrı' etkinliği bu yılda yapıldı. Sabah, mesire alanına gelen mahallenin erkekleri, kesilen 38 küçük, 3 büyük baş hayvanın etleri ile 1'er tondan oluşan bulgur ve pirinç ile keşkek yemeği yaptılar. Bir süre dinlendirilen yemek daha sonra kazanlara konularak misafirlere dağıtıldı. Bursa Tahta Kıran Kılıç Kalkan ekibi ve Namık Kemal Halk Oyunları ekibi ile Bursa ve Rumeli Bölgesi Halk Dansları ekibinin yaptığı gösteride konuşan Muhtar Necati Eren, bu yıl 85'ncisi kutlanan gelenekte, yaklaşık 1 milyon lira harcayarak, çevre il ve ilçelerden gelen 10 bin kişiyi ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çocukların oluşturulan lunaparkta oynadığı ailelerin ise piknik yaptığı 'Yamanlı Hayrı' akşam saatlerine kadar devam etti. (DHA)

  (FOTOĞRAFLI)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow