Orhangazi 125.Yıl Ana Okulu’na “Kalite” ödülü

Orhangazi 125.Yıl Ana Okulu’na “Kalite” ödülü
Orhangazi 125.Yıl Ana Okulu’na “Kalite” ödülü

Hasan BOZBEY/BURSA,(DHA)- BURSA’da Orhangazi 125. Yıl Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (UDS) tarafından yürütülen eTwinning Projeleri Ulusal, Avrupa Kalite Etiketleri ve eTwinning Okul Etiketleri ödül törenine katıldı. 125. Yıl Anaokulu Müdürü Aslı İnan ve Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen törende eTwinning Avrupa Kalite Etiketi ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in elinden aldı.


Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak Gencer, İl eTwinning Koordinatörü Feride Başak Başar’ın yanı sıra okul müdürleri ve öğretmenler katıldığı törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger; “Siyahı anlatabilmek için beyaza ihtiyacımız var. eTwinning Avrupa’nın her ülkesinden bu mesleği yürüten yaklaşık 600 bine yakın öğretmenin iletişim ve paylaşım portalı. Portal, dijital anlamda gelişim ve dil gelişiminin yanı sıra dünyayı tanıma ve fikir sahibi olma noktasında bir gelişim imkanı sunuyor. eTwinning, hayallerimizin gelişmesine fırsat sağlıyor. 2023 Türkiye’si,  2053 ve 2071 Türkiye’si nasıl olacak sorusunun cevabı çok basit. Öğretmenlerin hayalleri kadar olacak. Daha güçlü hayallere ulaşmak için daha derin denizlere okyanuslara dalmak gerek. İçinde yaşanılan dünyayı daha iyi keşfetmek gerek”  İfadelerini kullandı. 


2018-2019 yılında Bursa’da 1 olan eTwinning okul sayısı, 2019-2020 yılında 7 okulun daha katılımıyla bu sayı 8 okula çıktı. Yine Bursa’da bu yıl yürütülen Projelerle 14’ü Avrupa Kalite Etiketi, 37 si Ulusal Kalite Etiketi olmak üzere “Toplam 51 Kalite Etiketi ve Levhası” kazanıldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS