Orhangazi'den İdlib'e yardım eli

Orhangazi'den İdlib'e yardım eli
Orhangazi'den İdlib'e yardım eli

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ,(Bursa),(DHA) - BURSA'da Orhangazi İHH tarafından organize edilen ‘Orhangazi'den İdlib'e acil yardım çağrısı’ kapsamında toplanan battaniye, mont ve çocuk kıyafetlerinden oluşan insani yardım malzemeleri, İdlib bölgesinde yaşayan mültecilere gönderildi. İHH; un, kuru, gıda, battaniye yardımı için kolları sıvadı.


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Orhangazi temsilciliğinin İdlib çağrısına hayırseverler adeta akın etti. Savaş mağdurları için toplanan battaniye, mont ve çocuk kıyafetleri gece yardım TIR'ına yüklendi. Cuma namazından sonra yardım TIR'ı Orhangazi Meydanı'na geldi. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Müftü Yusuf Tuna, AK Parti  ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, SP ilçe başkanı Yakup Yıldırım, STK temsilcileri ve İHH temsilciliğinden gönüllülerin de hazır bulunduğu törende 36'ncı yardım TIR'ı dualarla İdlib’e uğurlandı.


37'NCİ TIR İÇİN ÇALIŞMA BAŞLADI


İHH Orhangazi temsilciliği, yollamış olduğu 36'ncı TIR'ın ardından 37'nci TIR'ı yollamak için çalışma başlattı. İHH Orhangazi Temsilcisi Kasım Kurt, 37'nci Yardım TIR'ının un, kuru gıda, battaniye gibi insani yardım malzemelerinden oluşacağını belirterek, hayırseverlerden destek beklediklerini duyurdu. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS