hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır
  expand

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan BOZBEY/BURSA,(DHA)-BURSA Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldı. 17 ilçede belirlenen 183 kurban kesim noktasında da Büyükşehir ekipleri, ilaçlama çalışmalarına bayram boyunca devam edecek.

  Büyükşehir Belediyesi, kurban bayramının huzurlu bir şekilde geçmesi için bir dizi tedbirler aldı. Kent Meydanı’ndaki otobüs durağından arife ile bayramın 4'ncü günleri arasında, 10.15 ile 18.30 saatleri arasında, saatte bir olmak üzere, Hamitler Kent Mezarlığına, Emek İstasyonundan Hasköy Kent Mezarlığına ve Kestel İstasyonundan Erdoğan Köy Kent Mezarlığına, karşılıklı olarak ücretsiz otobüs seferleri koydu.

  TALEP VE ŞİKAYETLER, BURULAŞ ÇAĞRI MERKEZİNE BİLDİRİLECEK

  Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Müdürlüğü ile hafif raylı sistemin işletmesini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların bayram süresince rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk etmelerini sağlamak için normal seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar ulaşımla ilgili her türlü talep ve sorunlarını, 0850 850 99 16 numarasından BURULAŞ Çağrı Merkezi’ne bildirebilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EKİPLER GÖREV BAŞINDA

  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca vatandaşlardan şahsen veya 716 33 00 - 716 33 40 – 261 52 40 - 444 16 00 ve Alo Belediye 153 no’lu hatta gelen öneri ve şikayetlerin, anında değerlendirmek için yaya ve motorize ekipler oluşturdu. Ayrıca; şehir içerisinde Toplu Taşıma Hizmeti veren Özel Halk Otobüsleri, Minibüs, Taksi ve Dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve problemlerinin giderilmesi amacıyla Trafik Denetleme Zabıta Amirliğinde, şehirlerarası yolculuk yapan yolcuların şikayetlerinin değerlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan Terminal Zabıta Amirliğinde yeterli sayıda personel görevlendirildi.

  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 30 ayrı istasyon, 556 personel ve 136 araçla görevini sürdürecek. İhtiyaç duyulması halinde vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşabilecekler.

  Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için Yol İşleri Şube Müdürlüğü bünyesinde de nöbetçi ekipler oluşturdu.

  BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri de bayramda 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü isteklerini, 185 veya 444 5 185 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini sürdürecek. Mezarlıklar ziyarete açık olacak. Vatandaşların her konudaki dilek ve şikâyetlerine yardımcı olmak üzere aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimlerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

  KURBAN KESİM NOKTALARI

  Bu arada 17 ilçede belirlenen 183 kurban kesim noktasında da Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler koordineli bir şekilde karasinek oluşumuna karşı tedbirleri ve biyosidal ürün uygulamalarını bayram boyunca sürdürecek. Kurban atıklarının çevreye gelişi güzel atılmaması konusunda da vatandaşla sürekli olarak uyarılacak.

  ÖNEMLİ TELEFONLAR

  Alo Belediye: 153

  BUSKİ Genel Müdürlüğü: 185 – 444 5 185

  Zabıta Müdürlüğü: 716 33 00- 716 33 40

  Terminal Zabıta Karakolu: 261 52 40

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mezarlıklar Şube Müdürlüğü: 188 – 0224 716 3250

  BURULAŞ Çağrı Merkezi: 0850 850 99 16 (DHA)

  (FOTOĞRAFLI)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow