hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı; 4 çeşit yemek 80 lira

  Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı; 4 çeşit yemek 80 lira
  expand

  Bursa’nın ilk Halk Lokantası açıldı; 4 çeşit yemek 80 lira

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yiğithan HÜYÜK/BURSA, (DHA)- BURSA’da, Osmangazi Belediyesi tarafından 4 çeşit yemeğin 80 liraya sunulacağı Halk Lokantası, Osmangazi Meydanı'nda yapılan törenle hizmete açıldı. Belediye başkanı Erkan Aydın, ''Biz, esnaf ile rekabet etmeyi amaçlamıyoruz, dar gelirli vatandaşlarımızın gıdaya ulaşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz'' dedi.

  Ekonomik fiyata, sağlıklı yemekler sunmak isteyen Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın ilk Halk Lokantası’nı Osmangazi Meydanı'nda yapılan törenle hizmete açtı. Törene, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, , CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Nilüfer Meclis Üyesi Yücel Akbulut ve vatandaşlar katıldı. Hafta içi her gün 11.00 ile 15.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Halk Lokantası, aynı anda 300 kişiyi ağırlayacak. Hafta sonları ve resmi tatillerde ise kapalı olacak. Günlük 1000 kişilik yemek çıkacak olan Halk Lokantası’nda, 4 çeşit yemek 80 liradan satılacak. Amaçlarının esnafla rekabet değil, dar gelirli vatandaşların gıdaya ulaşmasını sağlamak olduğunu söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada ve ekonomik sıkıntılar, her geçen gün artarak vatandaşımızı boğmaya ve bayram öncesinde kendisini göstermeye devam ediyor. Emekli maaşının bırakın hayatta kalmayı, nefes almayı zorlaştıracak bir durumda olması nedeniyle Osmangazi Belediyesi olarak onların yaşantısını bir nebze olsun rahatlatmak için bu hizmeti başlatıyoruz. Türkiye'de bunun örnekleri artarak çoğalıyor. Biz de bunu burada başlattık. Biz burada esnaf ile rekabet etmeyi amaçlamıyoruz, dar gelirli vatandaşlarımızın gıdaya ulaşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'VATANDAŞLARIMIZIN DERDİNİ DERT EDECEĞİZ'

  Sosyal belediyecilik anlayışıyla, vatandaşların dertlerine ortak olacaklarını belirten CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, "En önemli icraatlerden birisi olan Osmangazi Halk Lokantası'nın, öncelikle Bursa'mıza hayırlı olmasını diliyorum. Osmangazi yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşımızın derdini dert edeceğiz" dedi. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow