OSMEK’ten göz kamaştıran yıl sonu sergisi

OSMEK’ten göz kamaştıran yıl sonu sergisi
OSMEK’ten göz kamaştıran yıl sonu sergisi

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA) - OSMANGAZİ Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK)’na katılan kursiyerlerin yıl boyu aldıkları eğitimlerle ürettikleri eserlerden oluşan OSMEK Yıl Sonu Sergisi, ziyaret açıldı.


Osmangazi Belediyesi tarafından vatandaşların mesleki ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl ücretsiz olarak düzenlenen Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın 2018-2019 dönemi kursları sona erdi. Kursa katılan kursiyerler, eğitim süresinde öğrendikleri bilgiler doğrultusunda hazırladıkları eserleri, OSMEK Yıl Sonu Sergisi ile vatandaşların beğenisine sundu. Soğanlı Kültür Merkezi’nde açılan sergide, resim, filografi, el sanatları, ahşap yakma, su kabağı oymacılığı, giyim, ebru ve çini alanlarında 400’den fazla eser yer aldı.


OSMEK Yıl Sonu Sergisi’nin açılış törenine; Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Gülşah Cebelli Öncel, Gülsün Efe, Raif Endar, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertekin Sevinç ile birlikte kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Serginin açılış töreninde konuşan Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, “Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Ertekin Sevinç, belediyelerle ve diğer kurumlarla işbirliği içerisinde 2018-2019 döneminde 2 bin 333 kurs açtıklarını söyledi. Bu kurslarda yaklaşık 50 bin kursiyer eğitim almış. Bunlar çok büyük rakamlar. Örgün eğitimde bizler, 10 bine yakın öğretmenimiz ile yaklaşık 160 bin öğrenciye hizmet verirken, yaygın eğitimde de bunun yaklaşık üçte birine hitap ediyoruz. Kurslara katılan vatandaşlarımız hem meslek sahibi oluyor hem de boş vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmiş oluyor. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’ı bu imkanı vatandaşlarımıza sunduğu için tebrik ediyorum” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Törene katılan protokol üyeleri ve kursiyerler, kurdele kesiminin ardından Soğanlı Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda bulunan eserleri gezerek yapılan çalışmalar hakkında kursiyerlerden bilgi alıp, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS