hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz mazbatasını aldı

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz mazbatasını aldı
  expand

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz mazbatasını aldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Memet Can YEŞİLBAŞ/BURSA, (DHA)-BURSA’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Yıldırım Belediye Başkanı seçilen Oktay Yılmaz, mazbatasını aldı. Yılmaz, “Yeni dönemde, ‘Yıldırım için fazlası var’ diyerek, Yıldırım’ın hikayesini birlikte yazacağız” dedi.

  31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Yıldırım Belediye Başkanlığı’na seçilen Oktay Yılmaz, Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törende Başkan Yılmaz’a ailesinin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Akkaya, MHP İlçe Başkanı Kadir Taşçı, CHP Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çalışma arkadaşları eşlik etti. İlçe sakinlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Oktay Yılmaz, “Önümüzdeki 5 yıl boyunca Yıldırım için daha iyisini, daha fazlasını yapmak için çalışırken, en büyük motivasyonumuz hemşehrilerimizin bu teveccühü ve güveni olacak. Bizim bir sevdamız var, bir Yıldırım hayalimiz var. Sevdamızın ve hayallerimizin tezahürü olan, bir Yıldırım vizyonumuz var. Adına, ‘Ne varsa Yıldırım’da var’ dediğimiz yol haritamızda, her zaman olduğu gibi en büyük destekçilerimiz, Yıldırımlılar olacak” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ‘SEÇİM BİTTİ, ŞİMDİ DAHA ÇOK ÇALIŞMA VAKTİ’

  Yerel seçimlerin Yıldırım’da bir demokrasi şöleni şeklinde tamamlandığını söyleyen Yılmaz, “Hemşehrilerimiz tercihlerini yaptılar. Bu süreçte, demokrasinin gerekliliği olan seçimlere katılan tüm partilerin başkan ve meclis üyesi adaylarını, muhtar adaylarını kutluyor, seçilen belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza yeni görev sürecinde başarılar diliyorum. Ancak seçim bitti. Şimdi Yıldırım için daha çok çalışma vakti. Geride bıraktığımız 5 yıllık süreçte olduğu gibi, önümüzdeki 5 yılda da Yıldırım’ın tamamına projeler üreterek, Yıldırımlıların yaşamlarına değer katmaya devam edeceğiz. Kadim ilçemiz Yıldırım’ı parlayan, marka bir şehir haline getirmek için el ele verip çalışacağız” ifadelerini kullandı.

  ‘TEMEL ÖLÇÜMÜZ HAK’

  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en temel ölçülerinin hak olacağını, vurgulayan Başkan Yılmaz, “Bizim siyaset ve hizmet anlayışımız da milletimiz için hayatımızı kamuya, yani milletin menfaatlerine adamak var. Bizim siyaset çizgimizin özünde Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyonu yakalamak için gerçekleştireceğimiz hedefler uğrunda, aşk ile çalışmak var. Yeniden başlıyoruz ve Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır. Yeni dönemde, ‘Yıldırım için fazlası var’ diyerek Yıldırım’ın hikayesini birlikte yazacağız” diye konuştu. (DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow