hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz, Bursa Belediyeler Birliği Başkanı oldu

  Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz, Bursa Belediyeler Birliği Başkanı oldu
  expand

  Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz, Bursa Belediyeler Birliği Başkanı oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA Belediyeler Birliği Meclisi toplantısında Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz başkan seçildi.

  Bursa Belediyeler Birliği Meclisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda başkanlık seçimi gündemiyle toplandı. Toplantıda, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz yeni başkan olarak seçildi. Yılmaz'ın başkanlık görevi, belediyeler arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve yerel yönetimlerin sorunlarına ortak çözümler üretme amacı taşıyor.

  DEĞERLERİN ŞEHRİ BURSA

  Bursa Belediyeler Birliği Başkanlğıı'na seçilen Oktay Yılmaz yaptığı konuşmada, Bursa'nın sadece bir şehir değil; geleneği, kültürü, mimarisi ve insanı ile canlı, kendine has ruhu olan bir değer olduğunu ifade eetti. Yılmaz, “Evliya Çelebi’nin ‘Ruhaniyetli Şehir’ diye tabir ettiği Bursa’ya hizmet etmenin tarihi bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğun bilinciyle, bir yandan kentin geleceğini inşa edecek çalışmalar yürütürken bir yandan da şehrin tarihini, kültürünü, sanatını, vefasını, ruhunu ve medeniyet mirasını ayağa kaldırmaya gayret ediyoruz. Bizim bir şehir tasavvurumuz var. Şehir tasavvurumuzun merkezine bu kentte yaşayan insanların mutluluğunu yerleştirdik. Bu kentte yaşayan herkesin birlikte hareket ettiği bir şehri inşa ve ihya etmeye gayret ediyoruz. Yapacağımız her projede, her kültür sanat etkinliğinde, bu şehrin kadim geçmişinde gizli olan hakikatleri dikkate alıyoruz. Çünkü bu şehir payitahttır” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YENİ DÖNEMDE YENİ SİNERJİ

  Bursa Belediyeler Birliği olarak, ortaya koyacakları vizyon ile Bursa’yı geçmişte örnek olduğu gibi gelecekte de örnek gösterilecek kentler arasına yerleştirmek için samimiyet ve gayretle çalışacaklarını açıklayan Başkan Oktay Yılmaz, “Belediyelerimizin stratejik gelişimine değer katmaya, bölgemizin gelişmesi için fırsatlar oluşturmaya odaklanan bir yerel yönetim anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 32 yıldır Bursa Belediyeler Birliği çatısı altında, bu kente değer katan tüm başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

  (FOTOĞRAFLI)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow