{$ day.Temps.HighTemp $} °

Yıldırım Belediyesi binlerce gencin yaşamına dokundu

Yıldırım Belediyesi binlerce gencin yaşamına dokundu
Yıldırım Belediyesi binlerce gencin yaşamına dokundu

Derya EVREN/BURSA,(DHA)-BURSA'da ‘Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nden, ‘90 Günde Üniversiteye Hazırlık Kursları’na, ‘TYT ve AYT Deneme Sınavları’ndan ‘Motivasyon Buluşmaları’na kadar birçok projeyi hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, yapmış olduğu hizmetlerle binlerce gencin yaşamına dokundu.

Yıldırım Belediyesi tarafından yapılan Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, sınavlara hazırlanan gençlerin buluşma noktası oldu. Sadece Yıldırımlılara değil Bursa’nın diğer ilçelerinden gelen misafirlere de hizmet veren kütüphaneye ayda ortalama 10 bin kişi giriş yaptı. Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nin önemli bir ihtiyacı giderdiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Uyumayan Kütüphanemiz açıldığı günden bu yana sınavlara hazırlanan gençlerimizin uğrak noktası oldu. Kütüphanemize vatandaşımızdan gelen ilginin yoğun olmasından kaynaklı bizler de hemen ikinci bir kütüphane hazırlığına başladık. Birkaç ay içerisinde de inşallah orada inşa çalışmalarına başlayarak Yıldırım’a ikinci bir kütüphane kazandırmış olacağız. Gençlerimizin hedeflerine ve hayallerine kavuşmaları noktasında destek vermeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YILDIRIM BELEDİYESİ‘NDEN SINAVA TAM DESTEK

Yıldırım Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlere katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ücretsiz ‘90 Günde Üniversiteye Hazırlık Kursları’ ile uzman eğitimcileri gençler ile buluşturdu. Matematik-geometri, Türkçe-edebiyat olmak üzere iki farklı alanda verilen eğitimlerden yüzlerce genç yararlandı. Yıldırım Belediyesi’nin, online olarak düzenlediği Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) deneme sınavları ile de gençler kendilerini ölçme fırsatı yakaladı. YKS’ye sayılı günler kala Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen başarı ve motivasyon seminerine de Bursa’nın farklı ilçelerinden yüzlerce genç katıldı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN “GENÇLERLE KAHVE SAATİ”

Öğrencileri ve gençlere verilen desteğin mimarı Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’dan, Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde YKS’ye hazırlanan gençlere sürpriz yaptı. Sınava 2 gün kala kütüphanede çalışmalarını sürdüren gençleri rahatlatmak adına mini bir konser organize eden Yılmaz, kahve ve gitar eşliğinde gençlerle birlikte şarkılar söyledi ve hediyeler dağıttı. Sınav öncesi en büyük destekçiniz önce aileniz sonra biziz diyen Başkan Oktay Yılmaz, “Belediyeler genelde şehrin imarı ile ilgilenirler ama bizim şehir deyince aklımıza insanımızın kendisi ve gençlerimiz geliyor. Bu dönemde Yıldırım’a, ‘Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphane’mizi kazandırdık. Buraya ayda yaklaşık 10 bin kişi giriyor ve birçoğu üniversiteye hazırlanıyor. Son 2 gün gençlerimizin burada harıl harıl ders çalıştığına şahitlik ettik. Bizler de onlarla bir kahve molası verelim dedik. Kahve ikram ettik ve gitar eşliğinde şarkılar söyledik. Ben tüm gençlerimize YKS’de ve hayatlarında başarılar diliyorum. Rabbim her şeyi gençlerimizin gönlüne göre versin inşallah. Sınavdan önce olduğu gibi sınavdan sonra da gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS