Biga'da 'Engelsiz Eğitim' kısa film yarışması düzenlenecek

Biga'da 'Engelsiz Eğitim' kısa film yarışması düzenlenecek
Biga'da 'Engelsiz Eğitim' kısa film yarışması düzenlenecek

ÇANAKKALE'nin Biga ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Haziran tarihinde 'Engelsiz Eğitim' kısa film yarışması düzenlenecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, bir restoranda şube müdürleri ve jüri üyelerinin katılımıyla 10 Haziran tarihinde düzenlenecek 'Engelsiz Eğitim' kısa film yarışmasının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Engelli öğrencilerin karşılaştıkları sorunların yanı sıra engelli bireylerin eğitim öğretime katılımlarının kolaylaştırılmasının dikkat çekileceği yarışmada, öğrenciler duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine olanak bulacak. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvurularını 20 Mayıs tarihine kadar Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapacak. Sonuçlar 31 Mayıs'ta açıklanacak. Engelli ya da engelsiz tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı yarışmaya her öğrenci bir eser ile katılabilecek. Herhangi bir yarışmada ödül alan eserlerin başvurusu kabul edilmeyecek. Filmler özgün ve jenerik dahil en fazla 7 dakika olacak.

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, onları daha iyi anlayabilmek için böyle bir yarışma düzenlediklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, "Engelli bireylerin daha iyi bir hayat sürmesi ve yaşadığı sıkıntıları azaltmak amacıyla, farkındalık yaratmak için bu projeye başladık. Doğuştan veya kaza sonucu bedensel veya zihinsel engele uğramış bireylerin, hayatın her alanında çeşitli zorluklara rağmen çabalaması bizlere engellerin üstesinden gelinebileceğini gösteriyor. Engelli bireylerimize yaklaşımımız, sosyal sorumluluk çalışmalarının da ötesinde belirlenmiş, sağlam temellere ve çerçeveye oturtulmuş, milli ve insani bir görev bilincine tekabül etmektedir. Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, okullarımızda eğitim öğrenim gören engelli öğrencilerimizi gözümüzden ve gönlümüzden uzak tutmuyor, onlar için yapılan özel eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi ve sayılarının artması için gayret sarf ediyoruz. Unutmamalıyız ki hepimiz bir engelli adayıyız. Okullarımızda eğitim ve öğretim gören engelli öğrencilerimize karşı farkındalık yaratmak, karşılaştıkları engellere karşı toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla ulusal kısa film yarışmasının hazırlıklarını yapıp bakanlığımıza sunduk ve yarışma Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi. Biga'nın tanıtımı ve adının duyulması anlamında büyük katkılar sağlayacak bu yarışmayı yapmak bizim için gurur verici bir durumdur" dedi.

Yarışmanın jüri üyeleri, Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü İlke Bozkurt, Yeniçiftlik Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yılmaz Beyaz, Yeniçiftlik Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Deniz Akçay, Yeniçiftlik Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nadire Deniz Mercan ve Özel Eğitim Öğretmeni Okan Öztürk'ten oluşuyor.

BİGA, (DHA)


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS