Biga 57. Alay Saygı Yürüyüşü gerçekleştirildi

Biga 57. Alay Saygı Yürüyüşü gerçekleştirildi
Biga 57. Alay Saygı Yürüyüşü gerçekleştirildi

ÇANAKKALE Savaşları'nda, 104 yıl önce Arıburnu'nu düşman işgaline karşı savunan Biga 57. Alay için Saygı Yürüyüşü gerçekleştirildi.


Eceabat ilçesi sınırları içerisinde kalan Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, Biga 57. Alay Saygı Yürüyüşü, 27. Alay Karargahı olan Topzeytinlik bölgesinden başlayıp Alay'ın taarruza geçtiği Kemalyerinde son buldu. Çanakkale Savaşları sırasında 27. Alay'ın 104 yıl önce Arıburnunu savunmak için kat ettiği cephe intikal yolu, yıllar sonra ilk kez temsilen yüründü. Şehit ve Gazilerin o dönemde yaşadığı zorluklar, gösterdikleri fedakarlık ve ortaya koyduğu cesaret anlamaya çalışıldı. Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bigalı Mehmet Çavuş Derneği tarafından organize edilen yürüyüşe, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'da destek verdi.


Yürüyüşe, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Belediye Başkanı AK Partili Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi meclis üyeleri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.


ÇANAKKALE, (DHA)


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS