ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine, çevre temizliği eğitimi

ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine, çevre temizliği eğitimi

ÇANAKALE Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerine, çevre ve temizlik faaliyetlerine ilişkin eğitim verildi.


Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Sultan Özbakır tarafından gerçekleştirilen eğitimde, ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine, Çanakkale Bölgesel Katı Atık Yönetim Projesi ve uygulamaları, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanması projesi, Ambalaj Atıklarının ve Tıbbi Atıkların Yönetimi Projesi yanı sıra, kent merkezinde ve havzadaki uygulamalar hakkında bilgiler verdi.


Eğitimde öğrencilere, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen atık pil ve atık yağların ayrı toplanması çalışmaları da anlatıldı. Atık pil ve atık yağların zararları, neden ayrı toplanması gerektiği gibi konulara da sunumunda yer veren Çevre Mühendisi Sultan Özbakır, kentte yapılan sivrisinek ve karasinek mücadelesi, kent merkezinde uygulanan çöp toplama sistemi gibi konuları da öğrencilerle paylaştı.


Geçen yıl Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Mavi Bayrak' projesiyle ilgili bilgiler de öğrencilere aktarıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS